Навчальні заклади технічного профілю виникають тоді, коли швидкими темпами розвивається промисловість, держава потребує спеціалістів з інженерною думкою, технічно грамотних, здатних освоювати нову техніку і нові технології.

На початку сімдесятих років, у Тернополі, розвиток промисловості вимагає збільшення кількості фахівців. Саме тому з 1974 року почав функціонувати СПТУ-9, яке стало кузнею робітничих кадрів для промислових підприємств міста.

В січні 1994 року Міністерство освіти України ліквідувало СПТУ-9 і на його базі створено ФПП ТКТНТУ.

Розширилася мережа спеціальностей, ліцензовано інтегровані професії, що дозволяє застосовувати знання і вміння в декількох галузях виробництва. Сьогодні маємо на факультеті не тільки професії технічного профілю, але й гуманітарного:

  • соціальний робітник; гувернер;
  • агент з організації туризму; екскурсовод.

Педколектив – це чудова сім’я професіоналів, чудових педагогів, які серце і душу віддають дітям, головне завдання вбачають в тому, щоб дати учням грунтовні знання та елітне виховання, аби, отримавши диплом, вони мали перспективне майбутнє.

Якість підготовки фахівців завжди залежала від професійної майстерності колективу. На сьогодні у нас працює 38 штатних викладачів з них: 2 кандидати наук, 19 викладачів вищої категорії, 7 викладачів першої категорії, 4 викладачів-методистів, 11 старших викладачів. Підготовку фахівців з усіх напрямів забезпечують 11 циклових комісій. Свою майстерність передають учням 35 майстрів в/н, з них 19 – мають звання І-ої та ІІ-ої категорії.

Свідченням високої кваліфікації колективу є вищі нагороди. За останні роки почесним званням “Заслужений працівник освіти України” відзначено 2 викладачів, грамотою Міністерства освіти і науки України нагороджено 15 працівників, 7 працівників нагородженні знаком “Відмінник освіти України”.

Для повноцінного забезпечення навчального процесу на факультеті професійної підготовки функціонує 27 кабінетів і лабораторій, 7 нав.-виробн. майстерень, які укомплектовані сучасних обладнанням, що дає змогу майбутнім робітникам зорієнтуватись на ринку праці. У навчальному процесі постійно використовуються ті макети і моделі, які виготовляють самі учні на заняттях гуртків технічної творчості. В лабораторіях і кабінетах наявні описи практичних та лаб. робіт, технологічні карти, технічні засоби навчання, наочні посібники, стенди. В навчальному процесі ФПП використовується більш ніж 50 одиниць комп’ютерної техніки, якими обладнано 4 навч. лабораторії. Крім навч. кабінетів особливою гордістю факультету є бібліотека з чудовим читальним залом, діють два тренажерні та гімнастичні зали. Ще одинм надбанням факультету став кабінет-музей “Просвіта” по вивченню історії рідного краю та українського побуту.

На території факультету знаходиться і санаторій-профілакторій, в якому оздоровлюються учні. Приваблює на навчання і те, що всі бажаючі забезпечуються гуртожитком, в якому панує затишок.

Кожний, хто любить техніку, кого приваблює світ механізмів, машин, а одночасно хто любить дітей і свій рідний край, його історичні пам’ятки і культуру, природу і навколишній світ – не помилиться поступивши навчатись на ФПП.