ВІДДІЛ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ОСВІТИ

У сучасному розумінні якість освіти пов’язують зі здатністю фахівця здійснювати професійну діяльність відповідно до вимог теперішнього етапу розвитку економіки, з відповідним рівнем ефективності та професійного успіху, а також з розумінням соціальної відповідальності за результати професійної діяльності. Внутрішня система управління якістю освіти повинна бути ефективною, здатною адекватно реагувати на виклики сьогодення та стабільно функціонувати у межах закладу освіти.

Відділ забезпечення якості освіти ВСП «ТФК ТНТУ» почав функціонувати у 2022-2023 навчальному році. Головна мета діяльності даного відділу зводиться до реалізації місії та досягнення стратегічних цілей ВСП «ТФК ТНТУ» в сфері підвищення якості освітньої діяльності та вищої і фахової передвищої освіти, забезпечення відповідності рівня якості освітніх послуг державним стандартам вищої (фахової передвищої) освіти, а також вимогам споживачів освітніх послуг і замовників фахівців на ринку праці. У відділі забезпечення якості освіти спеціально організоване, безперервне стеження за функціонуванням і розвитком основних складових системи якості освіти з метою прийняття управлінських рішень щодо усунення небажаних відхилень у досліджуваних процесах покладається на методиста з питань якості освіти.

Письменна Тетяна Валеріївна – методист з питань якості освіти ВСП «ТФК ТНТУ», кандидат економічних наук.

У 2003 році закінчила Тернопільську академію народного господарства та здобула кваліфікацію магістра з фінансів. Науково-педагогічну діяльність розпочала у 2003 році у Тернопільській академії народного господарства. Впродовж 2007-2010 років підвищувала свій науковий та професійний рівень в аспірантурі з відривом від виробництва при Тернопільському національному економічному університеті за спеціальністю 08.00.08 – гроші, фінанси і кредит. У 2012 році захистила дисертаційну роботу на тему «Бюджетний контроль за видатками на освіту та перспективи його розвитку». Завершила працювати у Західноукраїнському національному університеті на посаді доцента кафедри фінансового менеджменту та страхування у 2021 році.

За час науково-педагогічної роботи опублікувала більше 100 наукових і навчально-методичних праць, у тому числі була співавтором 5 монографій. У її науковому доробку є зарубіжні наукові видання, зокрема, Литви та Австрії. Проходила курси педагогічної майстерності, англійської мови. Має подяки за вагомий внесок у розвиток наукової діяльності та високий організаційний і методичний рівень підготовки кваліфікованих фахівців.

Основні завдання відділу забезпечення якості освіти

  • Організація та створення необхідних умов для функціонування внутрішньої системи забезпечення якості освітньої діяльності та вищої й фахової передвищої освіти відповідно до національних і міжнародних стандартів якості.
  • Організація та проведення безперервного й систематичного моніторингу якості освітнього процесу і підготовки фахівців, оперативне інформування про виявлені порушення, аналіз за результатами моніторингу навчальних досягнень студентів показників якості освіти, визначення основних тенденцій зміни кількісних і якісних показників навчальної роботи здобувачів освіти з урахуванням вимог ринку праці.
  • Координація роботи завідувачів відділень, голів циклових комісій, педагогічних (науково-педагогічних) працівників, керівників навчальних груп з питань організації та проведення моніторингу якості знань здобувачів освіти, а також надання консультативної та науково-методичної допомоги учасникам моніторингових заходів стосовно забезпечення якості підготовки фахівців.
  • Сприяння розвитку внутрішньої системи й механізмів забезпечення академічної доброчесності та запобігання її порушенню, а також популяризація принципів і фундаментальних цінностей академічної доброчесності серед здобувачів освіти, педагогічних (науково-педагогічних) працівників шляхом проведення науково-методичних заходів (вебінарів, тренінгів, круглих столів тощо), створення інформаційних та відео- матеріалів.

Основні функції відділу забезпечення якості освіти

  • Проведення аналізу нормативно-правової бази з питань забезпечення якості освіти, узагальнення отриманої інформації та інформування про внесені зміни адміністрацію, посадових осіб структурних підрозділів, педагогічних (науково-педагогічних) працівників, здобувачів освіти.
  • Розроблення нормативних документів і методичних матеріалів, які забезпечують функціонування системи якості вищої й фахової передвищої освіти у ВСП «ТФК ТНТУ», а також підготовка пропозицій до проєктів розпорядчих документів для прийняття відповідних рішень на всіх рівнях управління щодо проведення коригувальних заходів з метою покращення функціонування внутрішньої системи якості вищої й фахової передвищої освіти.
  • Аналіз практики застосування в освітньому процесі інноваційних технологій навчання, а також розроблення методичних рекомендацій щодо впровадження передового досвіду в сфері організації новітніх технологій навчання.
  • Розроблення форм анкет (опитувань, оцінювань тощо) та інших матеріалів для проведення моніторингових досліджень з питань якості освіти, а також здійснення опитування педагогічних (науково-педагогічних) працівників, здобувачів освіти за різними тематичними напрямками, стейкхолдерів щодо якості освіти випускників ВСП «ТФК ТНТУ» і потреб ринку праці.
  • Створення інформаційного банку даних за результатами проведення моніторингу якості надання освітніх послуг у ВСП «ТФК ТНТУ»;
  • Бенчмаркінг освітніх і управлінських практик вітчизняних закладів освіти та їх структурних підрозділів й формування за його результатами пропозицій щодо вдосконалення діючих у ВСП «ТФК ТНТУ» механізмів і процедур забезпечення якості вищої та фахової передвищої освіти.

Внутрішня система управління якістю освіти будується на формальній та неформальній основі. Перша з них передбачає дотримання учасниками освітнього процесу обов’язкових регламентів і нормативів, а друга – відображає їх психологічне ставлення до проблем якості освіти. Система управління якістю освіти у межах ВСП «ТФК ТНТУ» розбудовується на формальній та неформальній основі одночасно, оскільки якість освіти потрібно не тільки вимагати та контролювати, а й мотивувати.

Контактний телефон:

+38(067)352-26-85

Адреса:

Вул. Л. Курбаса, 13, м. Тернопіль, 46016, каб. 317

Електронна пошта:

[email protected]