Протягом 2022 року Центр національного та культурного відродження «Просвіта», що діє на відділенні професійної підготовки ВСП «Тернопільський фаховий коледж Тернопільського національного технічного університету імені І.Пулюя», став осередком дозвілля та творчого розвитку для гостей файного міста Тернопіль та внутрішньо-переміщених осіб. Адже всі охочі мали можливість дізнатися про історію, культуру, звичаї та традиції Тернопілля, а також брати участь у різноманітних майстер-класах (бісероплетіння, писанкарство, виготовлення оберегів та ляльок-мотанок). Дякуємо за співпрацю колективу Туристично-інформаційного центру м. Тернополя та його директору Ірині Потішній. Чекаємо нових цікавих проектів.

2 лютого 2023 року з дружнім візитом до краєзнавчого музею  «Центр національного та культурного відродження «Просвіта» завітали голова Тернопільської обласної ” Просвіти ” ім. Тараса Шевченка Петро Шимків та члени правління Іван Кушнір, Леся Любарська, а також члени правління Тернопільської міської ” Просвіти ” ім.Тараса Шевченка Галина Шот і Ольга Спільніченко.

Під час зустрічі гості ознайомились з експозицією та роботою музею, обговорили плани майбутньої співпраці.

9 лютого 2023 року на базі Тернопільського обласного краєзнавчого музею було  проведено  обласний етап Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв закладів освіти «Край, в якому я живу». У заході взяли участь 15 юних екскурсоводів музеїв  закладів загальної середньої, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), позашкільної освіти області. Конкурс проводився з метою виховання у здобувачів освіти любові до рідного краю, шанобливого ставлення до історії, духовної спадщини українського народу, розвитку музейної справи. За допомогою презентацій  талановиті конкурсанти демонстрували свою майстерність у проведенні оглядових екскурсій.

             Досить актуальну в час війни нову тематичну екскурсію «Ця земля воїнів родить», разом з учнями  розробив творчий колектив викладачів та майстрів в.н . професії « Агент з організації туризму. Майстер готельного обслуговування» Грухіна Т.Я., Єрмакова Т.А., Пістун О.М., Мартинюк О.Д. Презентація екскурсії відбулась в рамках конкурсу, у номінації «Краєзнавчий  музей». За висновками обласного журі конкурсу грамотами департаменту освіти і науки Тернопільської обласної  військової адміністрації  за ІІІ місце  нагороджено учня групи АТМ 37 Дзядика Валерія та завідувачку музеєм « Просвіта» Мартинюк Ольгу.