20 грудня 2017 року на базі Технічного коледжу ТНТУ ім. І. Пулюя відбулося засідання обласного методичного об’єднання заступників директорів з навчальної роботи ВНЗ І-ІІ р.а. Тернопільської області. 

Гостей гостинно зустріли заступники директора Технічного коледжу ТНТУ ім. І. Пулюя з навчальної роботи Волошин Віталій Несторович та Шевчук Ярослав Дмитрович.

Засідання відбулося під головуванням СопилюкаМихайла Васильовича – голови обласного методичного об’єднання заступників директорів з навчальної роботи ВНЗ І-ІІ р.а. Тернопільської області, який виступив із звітною доповіддю та окреслив план роботи методичного об’єднання на поточний рік.

Із вітальним словом до учасників звернувся Голова Ради директорів ВНЗ І-ІІ р.а., директор Технічного коледжу ТНТУ ім. І. Пулюя, кандидат технічних наук, доцент КалушкаВолодимир Павлович, підкресливши передчасність прийняття рішення про поєднання зовнішнього незалежного оцінювання із державною підсумковою атестацієюсередстудентів ВНЗ І-ІІ р.а., які за підсумками 2017-2018 навчального року мають отримати атестати про середню освіту. Дане рішення несе в собі певні загрози, зокрема, з огляду на те, що не передбачено годин для підготовки до ЗНО. Особливе занепокоєння викликає пункт 8 розділу ІІ «Положення про державну підсумкову атестацію студентів з предметів загальноосвітньої підготовки у вищих навчальних закладах І-ІІ рівнів акредитації, які здійснюють підготовку кадрів на основі базової загальної середньої освіти», яким визначено, що студенти, які одержали під час атестації один, два, три бали, відраховуються з навчального закладу. А це,загрожує збереженню контингенту студентів та може призвести до збурення батьківської громади, оскільки частина студентів, які навчалися за власний кошт може бути відрахована з вищих навчальних закладів І-ІІ р.а. за результатами неуспішної здачі державної підсумкової атестації.

Запрошений гість, заступник директора Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти з питань зовнішнього оцінювання та моніторингу якості освіти Юрій ЧеславовичШайнюк, зупинився на особливостях проведення ЗНО серед студентів професійно-технічних училищта ВНЗ І-ІІ р.а..Юрій Чеславовичзазначив, що ЗНО складатимуть навіть ті учні, які не планують вступати до вищих навчальних закладів. Це необхідно, щоб отримати документ про середню освіту.

Учасники засідання порушили у своїх доповідях й інші актуальні питання, що хвилюють, зокрема, щодо Умов прийому, фінансування та ін. 

 

Методист Ради директорів ВНЗ І-ІІ р.а.         Лещик І.Б.