28 лютого 2019 року у форматі прямої трансляції на Фейсбук-сторінці МОН https://www.facebook.com/UAMON/  відбувся вебінар, присвячений оформленю заявок на гранти* в рамках «Програми малих грантів громадської дипломатії – ОСВІТА» Посольства США в Україні. До участі в заході були запрошені неприбуткові громадські організації і заклади освіти України, зокрема, коледжі й технікуми. 

Залежно від наявності коштів, Посольство США надаватиме малі гранти українським та американським організаціям, що мають статус неурядових і неприбуткових, а також фізичним особам. Максимальний розмір гранту для організацій – 24 тис. доларів США, для фізичних осіб – 8 тис. доларів США. Останній день подання заявок – 11 березня 2019 року; докладна інформація про програму розміщена за посиланням: https://ua.usembassy.gov/uk/education-culture-uk/current-programs-grants-uk.

Презентацію про те, як написати успішну грантову заявку, для освітан провели працівники Посольства США – фахівець з питань освіти Віра Терновська та помічник аташе з питань освіти Вікторія Михайленко. Презентацію переглянути можна тут

Програма грантів громадської дипломатії для підтримки проектів у сфері освіти проводиться в Україні вже втретє. Зокрема, торік було профінансовано чотири проекти, які здійснюються коледжами України та США. Нинішня програма розрахована на 2018-2019 роки, перший цикл прийому заявок завершився у листопаді 2018-го. 

Участь педагогів коледжу у вебінарі була організована заступником директора з навчально-методичної роботи Шевчуком Я.Д. Освітяни проявили глибоку зацікавленість поданою інформацією, під час трансляції подавали запитання щодо участі в програмі, на які спікери відповідали в режимі онлайн.

*Гра́нти (від англ. grant – дар, пожертвування) – грошові або інші засоби, що передаються безкоштовно і без повернення громадянами та юридичними особами (в тому числі іноземними), а також міжнародними організаціями для проведення конкретних наукових досліджень, розробки законопроектів, підготовки кадрів та інших цілей на умовах, передбачених грантодавцем (Вікіпедія). За допомогою грантів здійснюється необхідна підтримка проектів, котрі не є прибутковими, але відіграють важливу роль у розвитку суспільства, міст, окремих навчальних закладів, а також діяльність, яка не отримує достатнього фінансування з боку держави.