Друга регіональна навчально-методична конференція “Методи та засоби побудови інтегрованої освіти фахівця автомобільної галузі”, яку організували ТК ТНТУ ім. І.Пулюя та навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Тернопільській області, відбулась 26 жовтня 2017 р. Для участі в заходах конференції в коледж прибули представники 23-х навчальних закладів І-ІІ р. а. Західного регіону України:
- Зборівський коледж ТНТУ імені Івана Пулюя
- Гусятинський коледж ТНТУ імені Івана Пулюя
- Львівський автомобільно-дорожній коледж НУ “Львівська політехніка”
- Галицький коледж імені В’ячеслава Чорновола
- Технічний коледж Луцького національного технічного університету
- Рівненський автотранспортний коледж НУВГП
- Надвірнянський коледж Національного транспортного університету
- Хмельницький коледж НУ “Львівська політехніка”
- Вище професійне училище № 25 м. Хмельницького
- Вище професійне училище № 4 м. Хмельницького
- Золочівський професійний ліцей
- ДНЗ “Тернопільський Центр прoфесійно-технічної освіти”
- ДНЗ “Тернопільський професійний коледж з посиленою військовою та фізичною підготовкою”
- Тернопільське вище професійне училище №4 імені Михайла Паращука
- Тернопільське вище професійне училище ресторанного сервісу і торгівлі
- ДНЗ “Чортківське вище професійне училище”
- ДНЗ “Шумське професійно-технічне училище”
- ДНЗ “Борщівський професійний ліцей”
- ДНЗ “Кременецький професійний ліцей”
- Скалатський професійний ліцей
- Хоростківський професійний сільськогосподарський ліцей
- ДНЗ “Підволочиський професійний ліцей”
- Кременецький лісотехнічний коледж
{gallery}news/2017/2017_11_06/3/1{/gallery}
На конференції були присутні викладачі, майстри виробничого навчання, студенти та учні навчальних закладів, а також представники навчально-методичного центру ПТО в Тернопільській області на чолі з директором Гордійчук Лесею Леонідівною.
З нагоди професійного свята працівників автомобільного транспорту і дорожнього господарства – Дня автомобіліста і дорожника, яке відзначається в останню неділю жовтня, студенти коледжу представили номери художньої самодіяльності. Прозвучало вітальне слово директора коледжу В.П. Калушки.
Робота конференції була розділена на дві секції.
Студентам – учасникам конференції було представлено огляд і аналіз навчально-практичних робіт студентів коледжу. Доповіді викладачів коледжу Куруса В.М. і Венгера М.П. були присвячені питанням екологічності автомобільного транспорту та сучасним засобам діагностування транспортних засобів. На навчальній базі спеціалізованих кабінетів і лабораторій були проведені конкурси, в яких учасники могли продемонструвати свою фахову майстерність.
{gallery}news/2017/2017_11_06/3/2{/gallery}
Робота викладацької секції мала навчально-методичне спрямування. Увазі присутніх були представлені змістовні доповіді на актуальні теми:
- Активізація пізнавальної діяльності учнів на уроках професійно-теоретичної підготовки в умовах застосування інтерактивних методів і прийомів навчання (Візнюк С.Є., викладач Чортківського ВПУ);
- Технічні засоби вивчення будови та принципу роботи бортових систем автомобіля (Заверуха Р.Р., викладач Технічного коледжу ТНТУ ім. І.Пулюя);
- Інтеграція навчального процесу, як чинник розвитку пізнавальної активності студентів (Базар Є.М., викладач Технічного коледжу ТНТУ ім. І.Пулюя).
Методист навчально-методичного центру ПТО у Тернопільській області Басарабчук Володимир Трохимович висвітлив питання специфіки професійної підготовки кваліфікованих робітників з використанням елементів дуальної системи навчання.
Підсумковим виступом на секції була інформація Марціяша О.М., к.т.н., доц., голови циклової комісії автомеханічних дисциплін коледжу про наукові напрямки роботи педагогічного і студентського колективу комісії.
{gallery}news/2017/2017_11_06/3/3{/gallery}
Заключним етапом стало підведення підсумків роботи конференції, вручення грамот переможцям конкурсів. Педагоги – представники навчальних закладів отримали сертифікати. Цікавою для всіх учасників конференції була оглядова екскурсія матеріально-технічної бази коледжу.
{gallery}news/2017/2017_11_06/3/4{/gallery}
Для 47-ми учасників конференції, які прибули з Львівського автодорожного коледжу НУ “Львівська політехніка”, було організовано культурну програму з відвідуванням історичних пам’яток Тернопільщини, зокрема, Збаразького замку.
Проведення таких конференцій сприяє покращенню якості організації навчально-виховних процесів у ліцеях, училищах і коледжах.
Підготувала С.Олеськів