15 грудня 2021 року в режимі відеоконференції з використанням онлайн-платформи Google Meet відбулося засідання обласного методичного об’єднання викладачів української мови та літератури ЗФПО Тернопільської області на тему «Інноваційні освітні технології та методи їх використання в процесі мовно-літературної підготовки фахових молодших бакалаврів».

Організатором онлайн-семінару була голова циклової комісії викладачів філологічних дисциплін Відокремленого структурного підрозділу «Тернопільський фаховий коледж  Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя», голова обласного методичного об’єднання Тетяна Василівна Бойчук, а модератором – Чортківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж імені Олександра Барвінського.

У заході взяло участь понад 60 викладачів із 20 фахових коледжів області.

Філологів привітала  заступниця  директора з навчальної роботи Чортківського гуманітарно-педагогічного фахового коледжу імені Олександра Барвінського. Оксана Вікторівна Жара окреслила основні засади та виокремила пріоритетні напрямки роботи закладу освіти, розповіла про діяльність найбільшої в області циклової комісії філологічних дисциплін (14 викладачів), її найвагоміші досягнення та здобутки в роботі зі студентською молоддю.

Далі Ірина Володимирівна Сов’як виступила з ґрунтовною доповіддю про використання інноваційних методів та технологій навчання в процесі мовної освіти.  А Ганна Ярославівна Швед презентувала  досвід своєї  роботи на тему «Розвиток критичного мислення як необхідна умова відповідати вимогам сучасності».

Тетяна Василівна Бойчук закцентувала увагу присутніх на актуальних питаннях викладання української мови та літератури в закладах фахової передвищої освіти, окреслила коло питань, над якими філологи фахових коледжів Тернопільщини працюватимуть у поточному навчальному році.

Приємно, що до обговорення доповідей та обміну досвідом долучилися учасники заходу із ЗФПО різних куточків області.

Онлайн-семінар засвідчив, що викладачі української мови та літератури Тернопільської області упевнено витримують та гідно відповідають на всі виклики сучасності, майстерно опановують інноваційні освітні технології та різні методи їх використання, докладають усіх зусиль, аби в умовах змішаного навчання сформувати в студентів краю ключові компетентності.