Директор коледжу Калушка В.П. відвідав навчальні заклади штату Флорида в складі української делегації завдяки грантовій програмі Державного департаменту США Community College Administrator Program with Ukraine. Участь в українсько-американській програмі «Адміністрування в системі коледжів у США (доуніверситетська освіта)» приймали дванадцять керівників різнопрофільних коледжів з усіх куточків України. Учасники делегації ознайомилися з освітньою діяльністю лідерів рейтингу закладів США – Санта-Фе коледж у місті Гейнсвілл, Комьюніті коледж в Таллахассі, Флоридський державний коледж у Джексонвіллі, одного з найбільших коледжів США – Маямі Дейд коледж, Бровард коледж у Форт-Лодердейлі та інші; зустрічалися з політиками, викладачами, студентами; вивчали досвід роботи ком’юніті коледжів Флориди, адже українські вищі навчальні заклади І-ІІ р. а. і американські ком’юніті коледжі мають чимало спільного.

Ком’юніті коледжі у США є популярними серед  молоді. Навчання у них  здійснюється за дворічною програмою. Випускникам присвоюється ступінь асоціата (associate degree), що дозволяє працювати на молодших посадах, або продовжити навчання в університеті за скороченим терміном (два роки в коледжі + два роки в університеті), що є однією з головних переваг ком’юніті коледжів. Ком’юніті коледжі готують фахівців для регіону, у якому вони розтащовані, як правило, це місто та округ. Студенти коледжів часто навчаються за різними формами навчання (денна, вечірня, дистанційна форми) і мають можливість працювати протягом дня.

Особливу зацікавленість української делегації викликали питання щодо управління, фінансування, доступу до вищої освіти та співпраці з роботодавцями та громадою у ком’юніті коледжах Флориди.

Програма була корисною  і для американських колег, які ознайомились із системою сучасної освіти в Україні та напрямами її реформування. Це був справжній обмін досвідом щодо розвитку освіти в ком’юніті коледжах Флориди та коледжах України.  

Підсумком участі директорів коледжів у програмі «Адміністрування в системі коледжів у США» стало  започаткування співробітництва між українськими вищими навчальними закладами І-ІІ р. а. та американськими ком’юніті коледжами; обмін досвідом щодо становлення й управління системою коледжів з різними перспективами; розширення можливостей для вирішення питання ефективного управління коледжами; шляхами надання якісних освітніх послуг, вдосконалення процесу розробки безперервного планування, управління програмами, прийняття рішень в коледжах України згідно вимог сьогодення й майбутнього.

Вивчення системи вищої освіти США та поширення досвіду управління та адміністрування американськими коледжами; впровадження унікальних можливостей системи ком’юніті коледжів США сприятимуть процесу реформування освіти України. 

{source}

<iframe src=”http://docs.google.com/gview?url=http://tk.te.ua/tk/new/news/2016/2016_06_11/Foto presentation.pptx&embedded=true” style=”width:100%; height:550px;” frameborder=”0″></iframe>

{/source}