3-5 червня 2015 року на Тернопільщині відбулася Всеукраїнська нарада голів обласних методичних об’єднань викладачів української мови та літератури ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації. Її організаторами виступили Міністерство освіти і науки України, Інститут інноваційних технологій і змісту освіти МОН України, Всеукраїнська спілка голів обласних методичних об’єднань викладачів української мови та літератури ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації, Департамент освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації, Рада директорів ВНЗ І-ІІ р.а. Тернопільської області.

У роботі Всеукраїнської наради взяли участь 49 викладачів з усіх регіонів України.

3 червня учасники наради працювали на базі Технічного коледжу Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя. Під час урочистого відкриття заходу його учасників привітали директор Департаменту освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації Л.Л. Крупа, голова Ради директорів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації Тернопільської області, директор Технічного коледжу ТНТУ ім. І. Пулюя В.П. Калушка, методист вищої категорії Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН України О.Г. Нарушкевич, голова Всеукраїнської спілки голів обласних методичних об’єднань викладачів української мови та літератури І-ІІ рівнів акредитації Т.М. Антонюк.

Було заслухано звіти голів обласних методичних об’єднань викладачів українського філології про навчально-методичну та наукову роботу педагогів. Під час дискусійного майданчика «Особливості викладання філологічних дисциплін у ВНЗ І-ІІ р.а. в сучасних суспільно-політичних та соціально-економічних умовах» викладачі одностайно наголошували, що українська мова є універсальним чинником консолідації нації, засобом формування національної свідомості майбутніх фахівців.

Уся Україна в зажурі схилила голову перед світлою пам’яттю Віктора Гурняка, випускника Технічного коледжу, який влітку 2014 року добровільно пішов на східний фронт захищати в лавах батальйону «Айдар» нашу державу, а 19 жовтня загинув на Луганщині. Учасники наради, студенти та викладачі навчального закладу разом із почесними гостями та рідними Героя взяли участь у відкритті меморіальної дошки Віктору Гурняку.   

Художні колективи коледжу підготували святковий концерт, об’єднуючою ідеєю всіх номерів якого було гасло «Україна – єдина. Герої не вмирають!». Гості ознайомились з виставкою робіт наших учнів та студентів.  

У рамках наради 4 червня в Кременецькому педагогічному коледжі Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії імені Тараса Шевченка відбулося засідання круглого столу на тему «Формування особистісних компетенцій при вивченні філологічних дисциплін у ВНЗ І-ІІ р.а.». Відкрили роботу учасників наради проректор з наукової роботи КОГПА  В.Є. Бенера та директор педагогічного коледжу Н.В. Бабій. Доповідачі з Тернополя, Кременчука, Мелітополя, Кривого Рогу, Кам’янця-Подільського підкреслювали важливість занять з дисциплін «Українська мова», «Українська  література» та «Українська мова (за професійним спрямуванням)» для формування компетентної особистості, яка не лише володіє знаннями, високими моральними якостями, має певні професійні навички, але й уміє адекватно діяти в різних ситуаціях, застосовувати знання в реальному житті та брати на себе відповідальність за свою діяльність.

Професор кафедри української мови та літератури Кременецької гуманітарно-педагогічної академії імені Т. Шевченка О.В. Василишин презентував лабораторію з вивчення творчості Уласа Самчука та Бориса Харчука, запросив учасників круглого столу до обміну досвідом з організації наукової роботи у ВНЗ І-ІІ р.а.

Також учасники наради відвідали Кременецький лісотехнічний коледж у Білокриниці. Директор коледжу М.В. Ляховець та викладачі поділилися з колегами-філологами своїми професійними і творчими здобутками.

5 червня голови обласних методичних об’єднань викладачів української мови та літератури мали змогу попрацювати в Чортківському державному медичному коледжі. Філологів щиро вітав директор навчального закладу Л.С. Білик, який розказав про здобутки коледжу, а також звернув увагу на основні проблеми розвитку гуманітарної освіти в Україні. Викладачі словесності навчального закладу презентували свій багаторічний досвід роботи. 

Наприкінці зібрання філологи наголошували, що проведення таких нарад є вкрай необхідним, бо на них не лише відбувається обмін досвідом, а й вирішуються актуальні питання організації навчально-виховного процесу та розвитку освіти в Україні загалом.

Організатори наради подбали й про змістовну культурну програму. Учасники заходу мали нагоду ознайомитися з історичними та архітектурними пам’ятками Тернополя, Кременця, Білокриниці, Чорткова, а також відвідали християнські святині – Свято-Успенську Почаївську лавру й Марійський духовний центр у Зарваниці.