Щоб отримати відповіді фахівців, студенти групи Т-315 під керівництвом викладача Тетяни Грухіної 7 березня завітали Туристично-Інформаційний центр м. Тернопіль.

Ірина Потішна, директор ТІЦ м. Тернопіль, зауважила, що у час війни екскурсії стали чимось значно більшим, ніж культурно-пізнавальними подіями. Це насамперед психотерапія та рекреація для українців. У ході продуктивної бесіди майбутні фахівці сфери туризму зробили висновки:

– професійний екскурсовод має вміти доносити українську історію, культуру, звичаї та традиції до людей, котрі приїхали з територій, де ведуться активні бойові дії;

– туристично привабливими стають театралізовані та костюмовані екскурсії містом;

– потрібно продовжувати позиціонувати Тернопіль, як центр гастрономічного туризму;

– екскурсовод завжди має вдосконалювати власні вміння та постійно здобувати нові знання. Тому варто продовжувати освіту або ж будувати кар’єру у туризмі

Для того, щоб досягнути пізнавальної і виховної мети екскурсії, екскурсовод має добре володіти різноманітними прийомами розповіді та показу. Не існує стандартної схеми застосування цих прийомів адже екскурсантами можуть бути діти, дорослі, люди різних професій і з різним рівнем знань. Тому потрібно розвивати свої творчі здібності. Отож, студенти спробували себе у ролі екскурсоводів та провели фрагменти оглядової екскурсії «файним містом».

Вдячні за зустріч Ірині Потішній та Галині Багрій.