З 7 по 12 листопада 2022 року у Відокремленому структурному підрозділі «Тернопільський фаховий коледж Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя» пройшов Тиждень філологічних дисциплін.

Безумовно, війна в країні наклала свій відбиток на програму та тематику заходів.

Відкрили Тиждень  викладачі циклової комісії філологічних дисциплін та студенти фахового коледжу поетичним  флешмобом «Мова – це зброя».

А вже в другій половині дня Галина Григорівна Шот та Ольга Володимирівна Коневич разом із дівчатами й хлопцями із груп М-108 та ЕА-224 відвідали поранених захисників України в Тернопільській обласній клінічній лікарні з поетичною годиною вдячності й шани «Живе лиш той, хто не живе для себе, хто для других виборює життя». Підлітки не лише читали вірші та співали патріотичні пісні, але й залишили воїнам подарунки, придбані студентами групи АТ-101 (духовну літературу, вервиці, солодощі), а також власноруч зроблених пташок-оберегів.

Вшанували й пам’ять прозаїка, поета,  мистецтвознавця, літературознавця, критика, історика літератури, перекладача, видавця, публіциста, громадсько-культурного діяча, художника Богдана Лепкого. Ольга Володимирівна Літвінюк та студенти групи ТТ-111 провели літературну вітальню до 150-річчя з дня народження нашого земляка «Словом залишений слід».

У День української писемності та мови понад 350 студентів та викладачів фахового коледжу в стінах закладу освіти та за його межами писали ХХІІ Радіодиктант національної єдності.

 Також уже традиційно Тетяна Василівна Бойчук запросила колег на  онлайн-майстерку з української мови. Цьогоріч на тему  «Граматичні норми. Як уникнути типових помилок?».

Варто згадати й літературно-музичну радіогазету до Дня української писемності та мови, створену Іриною Володимирівною Оніщук та Світланою Богданівною Степусишин,  виставку стінгазет й інформаційно-пізнавальні години про українську мову, її значення для людини та нації, проведені в різних групах І-ІІІ курсів.

Не обійшлося й без інтелектуальних змагань. Упродовж Тижня відбулися конкурс відеопоезій про українську мову «Глибинна таємниця правіків», І етап ХХІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика та І етап ХІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Як добре, що ми маємо ким пишатися!

Дякуємо ЗСУ за змогу навчати та навчатися, віримо в силу рідного слова, нездоланність українського народу й нашу якнайшвидшу перемогу!