29 березня 2023 року в режимі відеоконференції з використанням онлайн-платформи Google Meet відбулося засідання обласного методичного об’єднання викладачів української мови та літератури ЗФПО Тернопільської області на тему «Особливості викладання філологічних дисциплін в умовах воєнного стану та змішаного навчання».

Організатором та модератором онлайн-семінару була голова циклової комісії викладачів філологічних дисциплін Відокремленого структурного підрозділу «Тернопільський фаховий коледж Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя», голова обласного методичного об’єднання Тетяна Бойчук.

У заході, окрім викладачів із Тернопільської області, взяли участь і колеги з Маріупольського електромеханічного технікуму та Відокремленого структурного підрозділу «Маріупольський фаховий коледж Державного вищого навчального закладу «Приазовський державний технічний університет».

Учасників онлайн-семінару привітала Галина Мартин –  заступник директора з навчально-виховної роботи ВСП «ТФК ТНТУ».

Олена Верескун, в. о. директора, викладач української мови та літератури Маріупольського електромеханічного технікуму, розповіла про те, які труднощі й випробування довелося пережити їй з колегами, аби вберегти свій заклад освіти, та поділилася досвідом організації освітнього простору в умовах дистанційного навчання, зацікавила присутніх  квест-пригодами за романом І.Багряного «Тигролови», представила підсумки міжпредметного проєкту «У майбутнє – з «психологічною Європою» Миколи Хвильового».

Тетяна Бойчук під час своєї доповіді-презентації зосередила увагу присутніх та питанні трансформування освітньої діяльності на заняттях української мови та літератури відповідно до вимог та викликів сучасності.

Після цього учасники онлайн-семінару взяли участь у роботі дискусійного майданчика «Як не втратити якість навчання в умовах війни?».

Також обговорили проблеми емоційного та професійного вигорання педагогів, зміни в освіті після появи чату GPT,  імплементацію нової редакції «Українського правопису» тощо.

А своєрідним апогеєм засідання стала творча зустріч-діалог з письменницею Ольгою Саліпою про літературу та читання в умовах війни «Теплі історії про справжнє».

Онлайн-семінар засвідчив, що, незважаючи на виклики сучасності,  викладачі української мови та літератури впевнено тримають освітній фронт, докладають усіх зусиль для того, щоб дбати про належний психоемоційний стан своїх вихованців та забезпечувати на високому рівні якість навчання.