Перший етап нової міжнародної ініціативи, спрямованої на просування економічної освіти серед учнів шкіл та студентів перших-других курсів фахових коледжів проходив з 7 по 12 березня 2023 року в рамках проведення Міжнародної економічної олімпіади, організованої чеським Institute of Economic Education.

Викладачі циклової комісії менеджменту та економіки Ірина ЛЕЩИК та Богдана МАРТИНЮК виступили координаторами проведення Олімпіади в Відокремленому структурному підрозділі «Тернопільський фаховий коледж Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя».

Олімпіада зібрала 132 студентів ВСП «ТФК ТНТУ» різних спеціальностей, зокрема: «Менеджмент», «Туризм», «Комп’ютерні науки», «Транспортні технології», «Автомобільний транспорт», «Телекомунікація та радіотехніка», «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка». Адже, економічна освіта є важливою не тільки для тих, хто планує працювати в галузі економіки, але й для всіх громадян. Знання про економіку допоможуть краще розуміти різні аспекти життя, такі як податки, інвестиції, фінанси, бізнес, торгівля та інші, що може допомогти людям зробити кращі рішення у своєму житті.

Головною метою Олімпіади було підвищення рівня економічної грамотності серед студентів та привернення їх уваги до важливості економіки в повсякденному житті. Учасники проходили економічні тести та мали можливість продемонструвати свої знання і навички в різних галузях економіки, таких як макроекономіка, мікроекономіка, бізнес-економіка та інші.

Ініціатива проведення Міжнародної економічної олімпіади стала важливим кроком у напрямку підвищення інтересу до економіки серед молоді. Подібні заходи можуть допомогти зробити економічну освіту більш доступною та зрозумілою. Надіємося, що ця ініціатива буде продовжена та розширена в майбутньому, щоб більше молоді змогли брати участь у подібних заходах та отримувати необхідні знання та навички в галузі економіки.