25-26 жовтня 2017 року на базі Технічного коледжу Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя відбулося засідання Всеукраїнського методичного об’єднання викладачів радіотехніки та телекомунікаційних технологій вищих навчальних закладів I–II рівнів акредитації України. Метою даного заходу є підвищення якості підготовки кваліфікованих фахівців за спеціальностями: 171 «Електроніка» та 172 «Телекомунікації та радіотехніка», встановлення взаємозв’язків між навчальними закладами, обмін досвідом, популяризація навчання у коледжах України. У роботі методичного об’єднання  взяли участь представники 19 навчальних закладів з усіх регіонів України.

Розпочався захід з вітального слова директора Технічного коледжу Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя, голови Ради директорів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації Тернопільської області Калушки Володимира Павловича, в якому він розповів про історичне минуле і сучасні здобутки навального закладу. Він також наголосив, що фахівці середньої ланки займають усе більш вагомі позиції в економіці та соціальній сфері, сприяють зростанню високотехнологічного виробництва.

Також, з вітальним словом до учасників методичного об’єднання викладачів радіотехніки та телекомунікаційних технологій звернувся завідувач відділення електронних апаратів Технічного коледжу ТНТУ ім. І.Пулюя Приймак Віктор Адамович.

Відкрив засідання голова Всеукраїнського методичного об’єднання, голова циклової комісії радіотехніки Вінницького технічного коледжу, кандидат технічних наук Цирульник Сергій Михайлович. 

Згідно програми засідання були розглянуті наступні питання: 

1. Використання активних та позаурочних методів навчання в професійній підготовці студентів спеціальності «Телекомунікації та радіотехніка».

2. Підведення підсумків VIІ Всеукраїнської олімпіади з радіоелектроніки серед ВНЗ  І-ІІ рівнів акредитації.

3. Обговорення порядку проведення та типу завдань  VIIІ Всеукраїнської олімпіади з радіоелектроніки серед ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації.

Під час обговорення вказаних питань із цікавими та змістовними доповідями виступили викладачі Технічного коледжу ТНТУ ім. І.Пулюя Василишин Ольга Зіновіївна, Штогрин Павло Ігорович, Іващук Андрій Дмитрович та Капаціла Ігор Богданович, які поділились своїм досвідом із використання сучасних активних та позаурочних методів навчання при викладанні дисциплін радіотехнічного циклу. Також голова організаційного комітету Всеукраїнської олімпіади з радіоелектроніки серед ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації Цирульник С.М. підвів підсумки VIІ Всеукраїнської олімпіади з радіоелектроніки. Учасники методичного об’єднання взяли активну участь у обговоренні порядку проведення та типу завдань  VIIІ Всеукраїнської олімпіади з радіоелектроніки серед ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації.

Крім того, всі присутні представники коледжів і технікумів з усіх куточків нашої держави мали змогу ознайомитися з матеріально-технічною та методичною базою Технічного коледжу Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя.

Усвідомлюючи реалії сьогодення та зважаючи на кон’юнктуру ринку праці, усе більше випускників старших класів шкіл зупиняють погляди на коледжах, в яких можна швидко опанувати актуальну професію. В економіці зараз спостерігається значний брак практиків, у той час як теоретикам просто ніде працювати. Саме тому такі методичні об’єднання викладачів технікумів та коледжів України дають можливість обмінюватись передовим педагогічним досвідом, покращувати якість підготовки фахівців середньої ланки, адже в умовах кризової економіки штат аналітиків на підприємствах значно скорочується, цінується вузькопрофільна підготовка кадрів, а особливо – їхні «реальні», практичні навички.

Завершилося засідання Всеукраїнського методичного об’єднання викладачів радіотехніки та телекомунікаційних технологій надзвичайно цікавою та пізнавальною екскурсією в Золочівський замок.

{gallery}news/2017/2017_10_31/2{/gallery}