16-18 травня 2018 року на  базі Вінницького технічного коледжу проходила VІІІ Всеукраїнська олімпіада з  Радіоелектроніки серед студентів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації  України.

В олімпіаді приймали участь 15 команд, які представляли технікуми та коледжі з усіх регіонів України. Технічний коледжу Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя був представлений на олімпіаді командою у складі:

  • Галенда Богдан – гр. РА-302;
  • Савич Андрій – гр. РА-304;
  • Керівник команди Іващук А.Д.

Учасники олімпіади змагались у чотирьох конкурсах:

  • конкурс з конструювання та технології виготовлення радіоелект-ронного пристрою, у якому приймав участь один з членів команди. Кожний учасник отримував схему електричну принципову, друковану плату, комплект радіоелементів та монтажне обладнання. Необхідно було перевірити працездатність елементів, правильно сформувати виводи ЕРЕ, залудити їх.  Після підготовчого етапу з виготовлення друкованої плати учасник команди, що приймав участь у даному конкурсі, виконував монтаж схеми та демонстрував її працездатність;
  • конкурс на проектування друкованого вузла з використанням САПР, у якому приймав участь другий учасник команди. Кожна команда отримала персональний комп’ютер з встановленим прикладним програмним забезпеченням LayOut, комплект конструкторської документації. Необхідно було виконати вірно трасування електричних з’єднань;
  • конкурс з технічної творчості, у якому приймали участь обидва учасники команди. Кожна команда-учасник презентує практичну роботу «Цифровий термостат» у вигляді функціонально-завершеного пристрою (діапазон температур терморегулятора +20 С° … +125 С°; встановлення температури з  інтервалом 5 ºС; режим роботи – нагрів/охолодження; кількість каналів керування – 1; навантаження – 12В/1А; індикація довільна),  обґрунтовує та демонструє застосування у навчальному процесі, який виконаний у навчальному закладі ВНЗ І-ІІ р. а. протягом 2017/2018 н. р. учасниками команди. До конкурсної роботи додається паспорт у трьох примірниках та 10 контрольних запитань за темою творчого конкурсу.;
  • теоретичний тур, у якому приймали участь обидва учасники команди. Даний конкурс проводився у вигляді комп’ютерного тестування з таких дисциплін:  «Радіодеталі та радіокомпоненти», «Основи теорії кіл», «Метрологія та вимірювальна техніка», «Аналогова схемотехніка», «Цифрова схемотехніка», «Джерела електроживлення».  Учасники конкурсу відповідали на 10 тестових завдань з кожної дисципліни.

Команда Технічного коледжу ТНТУ імені Івана Пулюя успішно виступила,  виборовши в усіх конкурсах високі місця. В результаті змагань команда коледжу зайняла VІ загальнокомандне місце. 

Крім того, учасники олімпіади ознайомились з містом Вінниця та відвідали Вінницький музей науки, проглянули світло-музично-водяне шоу мультимедійного фонтану Рошен з використанням музики відомих композиторів сучасності та класики. 

{gallery}news/2018/2018_05_21/3/{/gallery}