19 грудня 2019 року в Технічному коледжі Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя за сприяння управління житлово-комунального господарства та енергозбереження Тернопільської обласної державної адміністрації й громадської організації «Дієва справа» відбулася акція «Пакетам – торба».
Заступник начальника управління Близнюк Софія Володимирівна, головні спеціалісти Коневич Володимир Петрович, Берекета Галина Володимирівна та голова ГО «Дієва справа» Олексієнко Галина Олександрівна спільно зі студентами групи ТТ-111 обговорили проблему впровадження раціональної системи поводження з відходами та основні правила сортування сміття.

Виявляється, що термін повного розкладання використаної пластикової пляшки складає близько 450 років! Альтернативою цьому є повторне використання, зокрема переробка ПЕТ-пляшки: з неї можна отримати поліефірні волокна, які є основним матеріалом для виробництва одягу, подушок, килимів тощо. Але для цього сировина повинна бути належної якості – чиста і суха.

Скло також піддається переробці, при цьому на виготовлення 1 т нового скла зі склобою споживання енергії зменшується на 40%, піску – на 600 кг, вапняку – на 170 кг, кальцинованої соди –  на 190 кг, польового шпату – на 70 кг.

У процесі зустрічі також звернули увагу на шкоду, яку завдає найпоширеніший вид сміття на наших вулицях – сигаретні недопалки. Фільтри, виготовлені на основі пластику, не розкладаються, а токсичні речовини забруднюють навколишнє середовище. Окрім того, вони забивають каналізацію та є показником рівня культури мешканців.
Поговорили також про небезпечні відходи (батарейки, ртутні термометри, люмінесцентні лампи), які викидати не можна. Їх рекомендовано складати в окремі контейнери та здавати організаціям, які збирають такі види відходів.

Присутні подякували спікерам за змістовні, практичні та емоційні виступи й гарний подарунок на День святого Миколая – екоторби!

 {gallery}news/2019/2019_12_24/1{/gallery}