Міністерство освіти і науки України розмістило статтю про перебування професора Чальза Стівенсона в ТК ТНТУ імені Івана Пулюя та подальші плани співпраці на своєму сайті:

http://mon.gov.ua/usi-novivni/novini-oblastej/2017/03/17/profesor-amerikanskogo-santa-fe-koledzhu-prochitav-lekcziyi-u-koledzhi-ternopilskogo-universitetu/

Впродовж тижня студентам Технічного коледжу Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя читав лекції з бізнес-адміністрування та менеджменту професор Чарльз Стівенсон (ком’юніті-коледж Санта Фе, Флоріда, США). 

Візит американського колеги відбувся у рамках угоди про співпрацю між Технічним коледжем та Santa Fe college, підписаної директором ТК ТНТУ В.П. Калушкою під час перебування в США в рамках українсько-американської програми «Адміністрування в системі коледжів у США (доуніверситетська освіта)» в червні 2016 року.

Угода передбачає співпрацю в галузі освіти і нових технологій за наступними напрямками: обмін студентами та співробітниками; участь в наукових засіданнях, конференціях; обмін навчальною інформацією; співпраця в культурній і соціальній сферах.

Санта Фе коледж у місті Гейнсвілл  входить в десятку найпотужніших коледжів США. Тернопільські студенти з глибокою зацікавленістю вислухали матеріал, підготований професором Стівенсоном, отримали відповіді на численні запитання під час неформального спілкування. Адже молодь, яка здобуває освіту в різних країнах, стикається з аналогічними проблемами.

Коледж продуктивно співпрацює із закордонними навчальними закладами, зокрема, Шауляйським державним колегіумом (Литва). Згідно угоди про співпрацю між Технічним коледжем ТНТУ ім.І.Пулюя та польською фірмою AUTOCAM, яка входить до групи компаній високоточних компонентів AUTOCAM корпорації NN (Кенвуд, Мічіган, США), семеро студентів коледжу за спеціальністю «Технологія обробки матеріалів на верстатах та автоматичних лініях» проходять на цьому підприємстві технологічну переддипломну практику.

ДОВІДКА

Технічний коледж ТНТУ продовжує 45-літню історію підготовки фахівців Тернопільськими технікумом радіоапаратобудування та профтехучилищем № 9, на базі яких був створений у 1993-му році згідно наказу Міністерства освіти. Це один з перших вищих навчальних закладів І-ІІ р.а., який готує фахівців за ОКР “Кваліфікований робітник”, “Молодший спеціаліст” та “Бакалавр”. Випускники коледжу мають можливість продовжувати навчання в Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя. 

Педагогічний колектив коледжу – це 180 педагогів; серед них – дев’ять кандидатів наук, 34 викладачі-методисти, 50 викладачів вищої категорії, 45 відмінників освіти України, п’ятеро заслужених працівників освіти України, двоє нагороджених знаком МОН України «А.С. Макаренко».

Значна увага в коледжі приділяється методичній роботі. Серед викладачів – вісім авторів підручників з грифом МОН України. Волошин В.Н. в складі міжнародного колективу авторів за цикл наукових праць нагороджений двома дипломами Академії наук вищої освіти України.

Значні здобутки має і студентський колектив. Студенти коледжу займаються науковою роботою, беруть участь в міжнародних та Всеукраїнських науково-практичних конференціях молодих науковців і студентів, займають призові місця на Всеукраїнських олімпіадах з радіоелектроніки, програмування, інформатики та комп’ютерної техніки; на Всеукраїнських та обласних конкурсах професійної майстерності. 

Технічний коледж – експонент міжнародної виставки EDUCA-99 (м. Женева, Швейцарія). Здійснює підготовку фахівців технічної, економічної та гуманітарної сфер. Одним з перших в області започаткував підготовку фахівців комп’ютерної галузі. 

На сьогодні в коледжі навчається біля 2500 студентів та учнів, які здобувають освіту за семи спеціальностями та десятьма професіями. За період 1993-2016 рр. коледжем випущено більше 14 000 фахівців для підприємств і організацій регіону. В 2014-му році розпочато підготовку іноземних громадян.

За вагомий внесок у розвиток іміджу освіти і науки в 2010-му році Технічний коледж став лауреатом Всеукраїнської громадської акції “Флагман освіти і науки України”. 

Підготувала С. Олеськів