16 листопада Технічний коледж  долучився до роботи Освітнього трансфер-містечка інноваційних можливостей, яке було організоване з ініціативи Тернопільського комунального методичного центру науково-освітніх інновацій та моніторингу.

На базі Технічного коледжу викладач Фігурська Л.В. для вчителів математики шкіл Тернополя провела хакатон «Сучасні вимоги до базової математичної підготовки майбутніх IT-фахівців».

На хакатоні ініціативні та креативні педагоги мали унікальну можливість під час інтерактивної дискусії та діалогу, враховуючи експертні думки вчителів шкіл, викладачів математичних дисциплін, викладачів IT-дисциплін коледжу та роботодавців обговорити існуючі проблеми відповідності та узгодженості базової математичної підготовки майбутніх IT фахівців.

Оскільки інформаційні технології нині є основою будь-якої розвинутої економіки, то знання ІТ-фахівців, їх робота в цифровому просторі дуже важливі для інтелектуального потенціалу суспільства. Тому підготовка висококваліфікованих фахівців ІТ-напрямку – одне з важливих завдань вищої освіти України сьогодні.

Ураховуючи, що математична освіта є невід’ємною складовою фахової підготовки з переважної більшості спеціальностей у ВНЗ, можна стверджувати, що конкурентноздатність майбутніх випускників значною мірою обумовлюється рівнем їх математичної підготовки.

Учасники хакатону дійшли висновку, що найголовнішим аспектом математичної грамотності є математична компетентність –  це вміння бачити і застосовувати математику в реальному житті, розуміти зміст і метод математичного моделювання, вміння будувати математичну модель, досліджувати її методами математики, інтерпретувати отримані результати.

{gallery}news/2018/2018_11_22/2{/gallery}