12 травня 2017 року з ініціативи заступника директора коледжу з навчально-виробничої роботи Лукашука П.Ф. студенти групи ОМР-300 спеціальності “Технологія обробки матеріалів на верстатах та автоматичних лініях” разом із керівником групи, головою циклової комісії механічних дисциплін Зобнінською О.Я. відвідали підприємство ТзОВ «Борднетце-Україна», яке є провідним виробником кабельно-провідникової продукції для автомобілів Volkswagen Golf та Аudi. Метою екскурсії було ознайомлення з технологічними процесами, організацією праці на дільницях, системою управління якістю на виробництві.

Напередодні в стінах коледжу відбулася зустріч представників підприємства із студентами-механіками. На ній присутніх ознайомили з перспективами розвитку компанії та запропонували робочі місця на період навчальної практики у червні-липні 2017 року.

Огляд ТзОВ «Борднетце-Україна» було розпочато інструктажем з техніки безпеки, на якому екскурсантів ознайомили з правилами поведінки під час перебування в зоні виробництва.

В студентів склалось хороше враження про фірму. На підприємстві тепло та чисто, працівники одягнені в робочу форму різних кольорів, що дає можливість зрозуміти, яку роботу вони виконують. Велика кількість інформаційних щитів, які повідомляють назви дільниць, наголошують на дотриманні правил поведінки, у цікавій формі заохочують робітників до ініціативності і творчого підходу до виконання поставлених завдань. Також приведено помилки, яких допускаються молоді спеціалісти, і способи усунення чи недопущення недоліків у процесі виробництва.

Під час екскурсії студенти мали нагоду ознайомитися з усіма технологічними процесами виготовлення кабельної мережі для автомобілів Volkswagen Golf і Аudi, і дізнатись, над якими новими проектами працює ТзОВ «Борднетце-Україна».

Дуже цікаво було спостерігати за конвеєрною лінією комплектації модулів. На ній працівники – дівчата та хлопці віком від 18-ти до 35-ти років – вправно скручують кабелі, проводять зварювальні та ізолювальні роботи. Кожен робітник виконує закріплені за ним операції. На лінії працюють як досвідчені висококваліфіковані спеціалісти, так і початківці, яким наставники допомагають порадами, діляться своїми професійними навичками.

Найбільшу зацікавленість студенти проявили до робіт, які виконують на підприємстві механіки. Привернуло увагу професійне обладнання, на якому виконують операції нарізання кабелів та опресування наконечників. Щомісяця такі верстати проходить періодичний технічний огляд: вузли і механізми очищають і змащують, перевіряють точність налаштування та виконують ряд регулювальних робіт. Завданням механіків є догляд за обладнанням, оскільки від його безперебійної роботи залежить функціонування багатьох наступних процесів виробництва, а втрачений час – це втрачені кошти. Керування таким верстатом, який обслуговуватимуть наші студенти під час проходження практики, здійснюється через налагодження певних параметрів із застосуванням системи ЧПК. 

Нашу увагу також звернули на те, що кожний робітник підприємства відіграє важливу роль у ланцюгу виробництва. Продуктивність усієї компанії залежить як від працівників нижчої ланки, так і управлінців; тому керівництво постійно наголошує на якості виконання робіт.

Під час екскурсії студентів зацікавив стенд, на якому проаналізовано помилки, допущені за останній період тим чи іншим фахівцем, і заходи, яких було вжито для уникнення виробничих витрат при цьому. Робітникам також пропонують подати свої варіанти усунення причин виникнення браку (неякісна сировина, неточність налаштування обладнання, недотримання допусків лінійних розмірів тощо). Анкети з проведеним опитуванням керівництво підприємства надсилає в центральний офіс компанії у Німеччині.

Групі дозволили зробити фото на згадку про перебування на ТзОВ «Борднетце-Україна», а з екскурсантами, які мають бажання проходити практику на базі даного підприємства, провели коротку співбесіду. Також з керівництвом компанії було обговорено умови праці на виробництві для студентів коледжу; зокрема, систему нарахування їм заробітньої платні.

Ми щиро вдячні працівникам відділу по роботі з персоналом за доброзичливість та приділену студентам коледжу увагу.

{gallery}news/2017/2017_05_17/pix{/gallery}

Голова ЦК механічних дисциплін 
Зобнінська Ольга Ярославівна.