В кожного бувають сірі будні. Один день схожий на інший – і  так тиждень за тижнем, місяць за місяцем. Та це не про нас!

28 листопада 2018 року учні та студенти Технічного коледжу разом з майстрами виробничого навчання та викладачами взяли участь в екологічній акції в печері Оптимістична.

Печера Оптимістична – найбільша печера Європи та друга за протяжністю в світі. Розташована поблизу села Королівка Борщівського району Тернопільській області. Печера горизонтальна, лабіринтового типу, закладена в 20—25-метровій товщі гіпсів на глибині 60—80 метрів.

За останні роки загострилась проблема небезпеки замулення існуючого входу. Це пов’язано з незаконною вирубкою лісу у водозборі печери. Єдиним шляхом виходу з даної ситуації є відкриття другого входу з боку печери Вітрова.

Над вирішенням цієї проблеми і працювали спелеологи з львівського спелеологічного клубу «Циклоп», волонтери з Технічного коледжу та відділ туризму Тернопільської обласної державної адміністрації.

Зроблена робота – це лише “краплина в морі”, але саме з краплин і складається море. І значимість кожної краплини – величезна.

За офіційними даними, в печері Оптимістична працювали поверх 2000 осіб. І тепер імена дослідників з Технічного коледжу займуть своє вагоме місце в історії дослідження печери Оптимістична.

{gallery}news/2018/2018_11_29{/gallery}