Відчуй себе програмістом за одну годину!

Hour of Code – це міжнародна освітня ініціатива, що спрямована на популяризацію ІТ серед учнів та студентів за допомогою проведення одного спеціально розробленого інтерактивного уроку. Авторами «Години коду» є американська організація Code.org. За час існування ініціативи в ній взяло участь понад 100 мільйонів учасників зі 180 країн.

Цього року «Година коду» відбулася з 3 по 9 грудня в рамках тижня комп’ютерних наук по всьому світу. 

Студенти комп’ютерних спеціальностей коледжу також долучились до такої ініціативи. Організували такий захід, в рамках меморандуму про співпрацю, Тернопільський ІТ Кластер та викладачі циклових комісій комп’ютерних спеціальностей.

Навіть за одну годину можна навчитись чомусь новому або покращити вже наявні вміння. «Година коду» показує, що програмування – доступне всім, було б лише бажання. Саме такою є основна мета всесвітньої ініціативи. Загалом більше тридцяти студентів спробували свої вміння у грі Minecraft. Такі заходи перш за все стимулюють до подальшого розвитку знань та вмінь. Це дає можливість зрозуміти перспективи майбутньої професії. 

Цінність такого заходу не лише в можливості спробувати себе в програмуванні, а й у спілкуванні з людьми, які вже працюють в ІТ. Студенти багато побачили і почули, але практичні навички є чи не найбільш важливими. Тим паче, коли поруч є людина, яка може підказати, пояснити щось незрозуміле, дати пораду, чи просто почути думку спеціаліста, який вже безпосередньо працює в галузі і може розповісти, як вона функціонує.

Своїм досвідом роботи поділився CDO компанії Magnis Антон Яворський, який розповів про  посади в ІТ, кореляцію між програмістами та не програмістами в цій галузі та  чому в цю сферу варто йти.

Використовуючи систему, побудовану на Scratch’і, першокурсники коледжу виконували алгоритмічні задачі, тим самим, тренуючи базові навички в програмуванні.

{gallery}news/2018/2018_12_24/pix{/gallery}