Кожного року в Україні в останню неділю жовтня відзначається професійне свято – День автомобіліста. Так і Технічний коледж Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя, готуючи спеціалістів з «Організації перевезень і управління на автотранспорті», не забуває про відзначення цієї дати.

Циклова комісія автомобільних перевезень з року в рік працює над вихованням студентів не тільки як професійних працівників,  а й гідних громадян своєї держави.

З 24 жовтня по 03 листопада проходила декада, присвячена Дню автомобіліста та дорожника під гаслом: «Наш розум і сила, любов і натхнення тобі Україно».

Протягом цього часу ми проводили багато конкурсів. Юні спеціалісти проявили свою майстерність, обізнаність, креативність. У конкурсах брали участь студенти семи груп, чотирьох курсів даної спеціальності.

У перші дні відбувалась перевірка студентів на професіоналізм. 

От, наприклад, в конкурсах:

  • «Форс-мажор під час руху» учасники розгадували професійний кросворд і давали відповіді на запитання, 
  • «На крутих віражах», «Відгадай деталь» – повинні були правильно назвати різні деталі автомобілів, 
  • «Особливості національного транспортування» – називали знаки маркування, 
  • «Екоконтроль» – перевірка знань дисципліни «Автомобільні експлуатаційні матеріали». Конкурс «Stopконтроль» складався з блоків завдань. Це знання професійних термінів, гра «Що, Де, Коли?», робота з картами. Під час проведення цих конкурсів  відбулось логічне поєднання лекційних знань з практичними навичками. 

Для перевірки фізичної сили наші студенти змагались у блоці завдань «Козацькі забави». Учасники завзято піднімали гирю. Проте, результат по  перетягуванні канату просто вражає: студенти першого курсу завоювали друге місце.  Також наші конкурсанти грали у футбол, волейбол, теніс. 

Родзинкою цьогорічного святкування була логістична естафета під назвою: «За системою тягових плечей». Учасники, поділившись на групи, отримали карти із дорожніх знаків та попрямували виконувати різноманітні професійні завдання на п’ятьох етапах. Задачі були досить різноманітні: побудувати маршрут, розрахувати відстань по карті від вантажовідправника до вантажоодержувача, підібрати транспортний засіб для певного вантажу, розмістити вантаж на піддонах. Останнім  завданням, яке ми поставили перед конкурсантами, було розрахувати витрати палива та вартість транспортування.

Завершальним етапом була концертна програма «Візьми музику в дорогу» та нагородження переможців.  Наші вихованці розкрили свої таланти співом, танцями, володінням  музичними інструментами. Варто відзначити, що студенти усіх груп показала професіоналізм, артистичність, гумор. Журі одноголосно прийняло рішення всіх учасників вважати переможцями. Четвертокурсники здійснили посвяту першокурсників в лави «Перевізників».

Традиційно на святі були присутні випускники минулих років спеціальності «Організація перевезень і управління на автотранспорті», які продовжують навчання в університетах, працюють на підприємствах і не забувають про рідний коледж. 

 {gallery}news/2016/2016_11_18/2{/gallery}