В рамках практичного навчання студентів спеціальності 133 «Галузеве машинобудування» вже чотири роки триває співпраця між Технічним коледжем Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя та підприємством «AUTOCAM Poland» (Польща). Компанія AUTOCAM Poland розташована у місті Камінна Гура та входить до групи високоточних компонентів корпорації AUTOCAM NN. Головний офіс групи знаходиться в Кенвуді, штат Мічиган (США). Група високоточних компонентів AUTOCAM має 16 виробничих компаній у США, Франції, Мексиці, Польщі, Бразилії та Китаї, що мають 100 000 м2 виробничих площ, і виробляють більше 2 мільйонів деталей щодня. «AUTOCAM Poland» спеціалізується на високоточній механічній обробці (точінні, фрезеруванні, шліфуванні, свердлінні та ін.) і термічній обробці поверхонь деталей для компонентів автомобільної техніки (деталей паливних систем, стартерів, систем рульового управління, тощо) всесвітньовідомих автомобілебудівних фірм.

Наприкінці серпня з Польщі повернулися студенти групи МГ-300, які проходили на AUTOCAM Poland виробничу практику, а вже першого вересня на підприємство вирушила нова група студентів групи МГ-400 для проходження технологічної практики.

{gallery}news/2019/2019_09_17/1{/gallery}

Протягом практик на підприємстві студенти Технічного коледжу перш за все ознайомлюються з організацією виробництва європейського машинобудівного підприємства. Підприємство «AUTOCAM Poland» укомплектований сучасними металообробними верстатами провідних світових фірм Німеччини, Японії та ін., що керуються системами числового програмного управління.

Працівники підприємства в роботі користуються великою кількістю сучасного різального та вимірювального інструменту і обладнання, відтак студенти Технічного коледжу теж використовують новітні різальні інструменти та засоби і пристрої для контролю розмірів.

Саме під час практики студенти можуть на практиці реалізувати отримані у Технічному коледжі знання з різних технічних дисциплін. Керівництво підприємства підтвердило хороший теоретичний і практичний рівень підготовки студентів Технічного коледжу.

Зі студентами Технічного коледжу, які прибувають на практику, проводиться спеціальне навчання в обладнаному учбовому приміщенні. Навчання передбачає ознайомлення з виробничим процесом на підприємстві, дає уявлення про порядок обслуговування технологічного обладнання, оформлення виробничої документації. Спецодяг, який безкоштовно отримують студенти, європейського зразка, зручний та комфортний, підібраний по розміру. Спеціальне взуття призначене для захисту ніг від випадкового падіння предметів і має посилену захисну будову.

Під час перебування на практиці студенти забезпеченні необхідними засобами індивідуального захисту – захисними окулярами, засобами захисту слуху від виробничого шуму. До речі, носіння захисних окулярів є обов’язковою вимогою для працівників в цехах «AUTOCAM Poland». Всі студенти на практиці отримують зарплатню, обов’язково оформлюють страхові договори і при необхідності отримують потрібну медичну допомогу.

Під час перших тижнів практики за студентом Технічного коледжу закріплюється наставник, який навчає майбутнього фахівця правилам та нюансам виготовлення продукції. Окрім того, студенти на практиці покращують знання польської мови, ознайомлюються з культурою сусідньої країни.

Проходження студентами спеціальності 133 «Галузеве машинобудування» виробничих, технологічних та переддипломних  практик на підприємстві «AUTOCAM Poland» стало логічним і корисним виконанням практичного компоненту освітньо-професійної програми підготовки фахівців у Технічному коледжі.

{gallery}news/2019/2019_09_17/2{/gallery}