Студенти групи ОВ-108 з керівником групи Коневич Ольгою Володимирівною відвідали бібліотеку-музей «Літературне Тернопілля», де відбулася зустріч з кандидатом мистецтв,  театрознавцем, викладачем ЛУ ім. Івана Франка, телеведучою ТРК «Львів» – Світланою Максименко, яка презентувала свою книгу «Український театр  у Львові в період німецької окупації ( 1941-1945рр.)», над якою працювала 15 років, ретельно добираючи матеріал, піднімаючи німецькі архіви! 

«Це був найбільший у Європі дозволений німецькою окупаційною владою  легальний театр, який фінансувався з міського бюджету і в якому працювали українські актори. А штат театру був небагато-немало 600 осіб,»- відзначила театрознавець.

Політики в театрі німці бачити не хотіли. Натомість було дозволено інші тематики. Окупантам потрібен був відпочинок в боях, вибравши Львів пунктом для подальшого відновлення сил, вони дозволили у місті український  театр, більше того, у роки війни зробили у ньому ремонт.

Доцент розповіла, що про театр широко писала преса: Юліан Костецький, Юрій Шевельов, які згодом стали літераторами та театрознавцями. Квитки до театру купити було дуже складно, вистави грали у незручний час для українців, проте, зали були переповнені. 

«Я читала, що коли на одній з вистав в часи окупації українські глядачі почали шуміти, німецький офіцер встав і наставив зброю на того, хто шумів…» – говорить авторка, що тодішньої культури поведінки влади  бракує сьогодні.

Після презентації книги студенти мали змогу задати питання, сфотографуватися та отримати автограф від авторки книги. 

 {gallery}news/2016/2016_06_01{/gallery}