ШАНОВНІ ПРАЦІВНИКИ КОЛЕДЖУ, СТУДЕНТИ ТА УЧНІ!

У нашому фаховому коледжі в рамках відділу виховної роботи ефективно працює психологічна служба (ПС), що включає в себе фахівців – практичних психологів та педагогів соціальних:

по вул. Л. Курбаса, 13 відділення фахових молодших бакалаврів:

Налапко Анна, магістра практичної психології, практичний психолог, фахівець з вирішення конфліктів;

Мельник Христина, магістр соціальна робота, соціальний працівник, фахівець із соціальної роботи.

по вул. Генерала М. Тарнавського, 7 відділення професійної підготовки:

Драновська Марія, магістр психології, викладач психологічних дисциплін, психолог-дослідник;

Світова Алла, магістр соціальна робота, фахівець із соціальної роботи.

Психологічна служба діє з метою збільшення ефективності навчально-виховного процесу, своєчасного виявлення труднощів, проблем та умов індивідуального розвитку особистості, корекції міжособистісних  стосунків усіх учасників педагогічного процесу, профілактики відхилень  в індивідуальному розвиткові та поведінці. Її метою є максимальне виявлення творчих здібностей дитини та створення умов для їх розвитку, формування здорового способу життя, подолання кризових життєвих ситуацій  тощо.

Психологічна служба в системі освіти є складовою частиною державної  системи охорони  психологічного здоров’я молодших громадян України  і діє з метою виявлення і створення соціально-психологічних умов розвитку особистості згідно з Положенням про психологічну службу в системі освіти України.

Напрями діяльності працівників психологічної служби:

→ діагностика – виявлення причин труднощів у навчанні, інтелектуальному розвитку, соціально-психологічній адаптації; вивчення та визначення індивідуальних особливостей динаміки розвитку особистості, потенційних можливостей в освітньому процесі, професійному самовизначенні;

→ профілактика – своєчасне попередження відхилень у розвитку та становленні особистості, міжособистісних стосунках, запобігання конфліктним ситуаціям в освітньому процесі;

→ корекція – усунення виявлених труднощів соціально-психічного розвитку здобувачів освіти, зниження ризиків проблем адаптації до освітнього середовища, схильності до залежностей та правопорушень, різних форм девіантної поведінки;

→ навчальна діяльність – форма активного співробітництва, направлена на удосконалення, розвиток, формування особистості;

→ консультування – багатофункціональний вид індивідуальної та групової роботи, спрямований на вирішення запитів, з якими звертаються учасники освітнього процесу;

→ зв’язки з громадськістю – діяльність, спрямована на досягнення взаєморозуміння, співпрацю між окремими особами, колективами, соціальними групами, організаціями, державними органами управління;

→ просвіта – формування психологічної та соціальної компетентності учасників освітнього процесу. Робота за будь-яким напрямком діяльності ПС коледжу є ефективною за умови співпраці практичних психологів з педагогічним колективом, адміністрацією коледжу та спеціалістами різних соціальних служб, правових, медичних установ тощо. Така взаємодія дає змогу здійснювати інтегрований підхід до соціально-психологічного супроводу студентської та учнівської молоді в сучасних умовах.

Мета і завдання психологічної служби

Орієнтація освіти на гуманістичні принципи навчання і виховання дитини та забезпечення відповідних умов допомагають створенню відповідної моделі соціальної компетентності людини, яка б дозволяла їй оптимально вирішувати складні питання своєї життєтворчості, успішно досягати індивідуальних і суспільних цілей.

Принципи роботи психологічної служби фахового  коледжу:

 • науковість та дотримання норм професійної етики

 • конфіденційність

 • толерантність та емпатія у відносинах

У своїй діяльності психологічна служба керується Конституцією України, Законами України «Про освіту»«Про дошкільну освіту»«Про загальну середню освіту»«Про позашкільну освіту»«Про професійно-технічну освіту»«Про вищу освіту», іншими законами України, постановами Верховної Ради України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, Міністерства освіти і науки України.

Психологічна служба фахового коледжу в своїй роботі тісно взаємодіє з адміністрацією коледжу, керівниками академічних груп, викладачами. Така співпраця надає змогу здійснювати інтегрований підхід в адаптації здобувачів освіти до умов навчання та їх психологічного супроводу в сучасних умовах.

Основним завданням педагога соціального є:

  1. Забезпечення соціально-педагогічним супроводом учнів та студентів пільгових категорій. які потребують піклування чи перебувають у складних життєвих обставинах .
  2. Виявлення інтересів та потреб, труднощів та проблем, відхилень у поведінці учнів та студентів.
  3. Здійснення просвітницької та профілактичної роботи серед учасників освітнього процесу з питань запобігання та протидії домашньому насильству, зокрема стосовно учнів і студентів та за їх участю, злочинності, алкоголізму, наркоманії тощо (індивідуальні бесіди, виступи на батьківських зборах).
  4. Підготовка та подання особових справ студентів до Управління праці та соціального захисту населення для отримання соціальної стипендії та формування списку студентів для її призначення у фаховому коледжі.
  5. Формування та зберігання особових справ студентів, які отримують соціальну стипендію.
  6. Перевірка правильності складання наказів про призначення соціальної стипендії.
  7. Складання матеріалів та наказів для зарахування студентів-сиріт та позбавлених батьківського піклування на повне державне утримання, а також наказів на харчування, придбання навчальної літератури, одягу, взуття та інших потреб.
  8. Моніторинг фінансового забезпечення різних видів допомоги для студентів із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також соціальних стипендій для інших категорій студентів, які потребують соціальної підтримки.
  9. Надання інформаційно-консультаційних послуг кураторам навчальних груп з питань захисту інтересів студентів, яким призначають соціальні стипендії.
  10. У своїй роботі соціальний педагог тісно співпрацює з класними керівниками, вихователями гуртожитків, адміністрацією коледжу, завідувачами відділень, студентським самоврядуванням та юристом.

КОРИСНІ ПОРАДИ ЗДОБУВАЧАМ ОСВІТИ, ПЕДАГОГАМ ТА БАТЬКАМ(ОСОБАМ ЯКІ ЇХ ЗАМІНЮЮТЬ)

  1. Як допомогти дітям пережити травматичні події.
  2. Вправи для заспокоєння, зняття стресу.
  3. Контроль над палінням тютюну.
  4. Тайм-менеджемент.
  5. Про булінг.
  6. 7 завдань для психічного здоров`я.
  7. Синдром провини вцілілого.

КОНСУЛЬТАЦІЯ

Якщо у Вас виникли запитання щодо діяльності психологічної служби нашого фахового коледжу, є необхідність отримати консультацію з питань, котрі хвилюють Вас, або вирішити Ваші соціально-психологічні проблеми, просимо звертатися за груповими та індивідуальними  консультаціями у відділи виховної роботи ВСП «ТФК ТНТУ»  на відділеннях молодшого фахового бакалавра та професійної підготовки за адресами вул. Генерала М. Тарнавського, 7 та  вул. Л. Курбаса , 13 щоденно з 9:00 до 17:00 год. крім суботи та неділі.

Приватні повідомлення практичним психологам та педагогам соціальними  можна надіслати електронною поштою з адресою [email protected] , а також Ви маєте змогу скористатися Скринькою довіри практичних  психологів  у корпусах  фахового коледжу по вул. Л. Курбаса 13, вул.Тарнавського 7.