Тридцять років тому в одну мить змінилося звичайне життя мільйонів людей. Трагедія на Чорнобильській АЕС стала найпотужнішою техногенною катастрофою ХХ століття, коли мирний атом став загрозою. За значимістю ця подія не має рівних у людській історії.

На відділенні професійної підготовки відбувся  захід, який був присвячений 30-річчю Чорнобильської трагедії «Чорнобиль. Трагедія. Пам’ять…». Організатор заходу, зав. відділенням професійної підготовки Кутко О.М., викладач предмету  “Охорона праці та безпека життєдіяльності”, детально розповіла, яким чином розгорталися події 26 квітня 1986 року. 

Величезний об’єм радіоактивних речовин потрапив внаслідок вибуху в атмосферу – до 140 тонн ядерного палива, а також осколки графітового сповільнювача. Наступного після вибуху дня висота забрудненого радіонуклідами повітряного струменя, що виходив з ушкодженого енергоблоку, перевищувала 1200 метрів, рівень радіації в ній, на відстані 510 км від місця аварії, складав 1000 мілірентген за годину. Викид радіоактивного пилу, в основному, завершився до 6 травня 1986 року. Оксана Михайлівна повідомила сумну статистику жертв Чорнобильської катастрофи по Україні і по нашій області. 

Вогнеборці та люди багатьох інших професій своїми діями відвели загрозу від мільйонів людей. Важко навіть уявити, які наслідки могли б бути, якби герої Чорнобиля не ліквідували небезпеку, що на нас насувалась. 

На захід був запрошений полковник у відставці Вигонний Олександр Каленикович, який цікаво і доступно розповів учням свої спогади про хід подій після аварії. Усіх ліквідаторів об’єднувало одне відчуття – “як на війні”.

Пригадуючи ті трагічні весняні дні, схиляємо голову перед світлою пам’яттю про загиблих, котрі у відсвітах Чорнобиля назавжди увійшли в безсмертя, і віддаємо данину живим.

{gallery}news/2016/2016_05_06/3/{/gallery}