Циклова комісія економічних дисциплін здійснює підготовку фахівців за освітньо-професійною програмою «Організація виробництва» зі спеціальності 073 Менеджмент галузі знань 07 Управління та адміністрування і освітньо-кваліфікаційним рівнем молодший спеціаліст.
Коротка історія комісії
Циклова комісія економічних дисциплін створена 1 вересня 1994 року, Першою головою комісії була Струтинська Г.Т.
У 1999 році циклову комісію очолила Семчишин Є.В. На даний час здійснено 17 випусків.
До складу циклової комісії входять:
Голова комісії: Лещик Ірина Богданівна, кандидат економічних наук, доцент, спеціаліст вищої категорії.
Склад комісії:
- Мартинюк Богдана Богданівна, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист.
- Кущак Оксана Михайлівна, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист.
- Павлик Анна Йосипівна, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист.
- Редьква Оксана Зіновіївна, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист, кандидат економічних наук.
- Калушка Любов Володимирівна, спеціаліст.
- Тимошик Наталія Степанівна, спеціаліст вищої категорії, кандидат економічних наук, доцент.
- Лещик Ірина Богданівна, спеціаліст вищої категорії, кандидат економічних наук.
Протягом певного часу в цикловій комісії працювали викладачі Кулікова О.М., Тарноруда Н.В., Струтинська Г.Т.
Семчишин Євгенія Василівна – голова циклової комісії економічних дисциплін, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист. |
Кущак Оксана Михайлівна, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист. |
Павлик Анна Йосипівна, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист.
|
Мартинюк Богдана Богданівна, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист
|
Тимошик Наталія Степанівна, спеціаліст вищої категорії, кандидат економічних наук.
|
Редьква Оксана Зіновіївна, спеціаліст вищої категорії, кандидат економічних наук. |
Калушка Любов Володимирівна, спеціаліст. |
Лещик Ірина Богданівна, спеціаліст вищої категорії, кандидат економічних наук.
|
Завдання комісії
Головне завдання роботи циклової комісії полягає в забезпеченні якості підготовки спеціалістів, здатних у нових соціально-економічних умовах вирішувати складні питання господарської практики. Досягнення цієї мети циклова комісія здійснює таким шляхом:
- впровадження інтерактивних та інформаційно-комунікативних технологій навчання;
- удосконалення методичної роботи кожного викладача-члена комісії;
- підвищення кваліфікаційного рівня викладачів, вивчення, узагальнення і розповсюдження передового педагогічного досвіду, застосування нових педагогічних технологій;
- вдосконалення навчально-матеріальної бази та розробки методичних рекомендацій з використання наочних посібників та інформаційно-комунікаційних технологій;
- ефективної організації самостійної роботи студентів;
- удосконалення форм організації роботи циклової комісії.
Формування молодшого спеціаліста, професійно-компетентного, умілого керівника, ініціативного, творчого, ділового, який володіє особливостями економічних взаємовідносин, незалежного, знаючого, самостійного, може здійснити тільки такий викладач, який сам бездоганно володіє вищезазначеними якостями та систематично розвиває їх у собі.
Робота комісії
Методична робота викладачів циклової комісії економічних дисциплін носить системний, цілеспрямований характер. На основі аналізу роботи за попередні роки і з урахуванням завдань, що стоять перед навчальним закладом, виробляються основні напрями, формулюється проблема, над якою комісія працює протягом року.
Циклова комісія розробляє та впроваджує в навчальний процес заходи, спрямовані на забезпечення якісної підготовки фахівців і чіткої організації навчального процесу, методики викладання дисциплін економічного циклу із застосуванням прогресивних педагогічних технологій.
Викладачі активно співпрацюють з викладачами інших циклових комісій, адміністрацією, диспетчером з навчального процесу, студентами.
Кабінети і лабораторії
З метою ефективної підготовки фахівців використовуються спеціалізовані кабінети і лабораторії:
- дослідження операцій і методи оптимізації. Фінансів підприємств. Управління якістю продукції та нововведеннями (206в);
- комп’ютерної техніки та програмування (207в);
- основ менеджменту. Економічної теорії та теорії економічного аналізу (208в, обладнаний мультимедійними засобами);
- мікро- та макроекономіки. Статистики. Бухгалтерського обліку, обліку і аудиту. Маркетингу (212в);
- економіки та організації виробництва. Економіки підприємства (215в).
{gallery}ck/ed/2020/1{/gallery}
Студенти проходять комп’ютерну практику на засобах обчислювальної техніки в ауд.206 (кабінет програмування) і ауд.312 (кабінет дипломного проектування та комп’ютерних практик). Всі кабінети включені в загальну мережу коледжу, яка має вихід в Інтернет. Студенти можуть використовувати ресурси електронної бібліотеки, зокрема, з електронними посібниками та іншими методичними матеріалами, наданими викладачами циклової комісії. Для самостійної роботи студентів є бібліотека із значним фондом навчальної літератури та читальний зал.
Впродовж навчання для отримання практичних навиків та ознайомлення з виробничо-господарською діяльністю підприємств студенти проходять ряд практик на різних підприємствах м.Тернополя та області.
{gallery}ck/ed/2020/2{/gallery}
Закріплення теоретичних знань на практиці сприяє успішній підготовці до здачі державного комплексного екзамену.
Науково-дослідницька робота
Циклова комісія здійснює керівництво пошуково-дослідницькою роботою викладачів і студентів. Студенти беруть постійно участь у Всеукраїнських та Міжнародних конференціях і завойовують призові місця:
- участь у Всеукраїнській конференції «В2В-МАРКЕТИНГ», Київ, КПІ, 23 лютого 2012 р. Підготовлено Яворську Ю., яка нагороджена грамотою за 2-е місце
{gallery}ck/ed/4{/gallery}
- Околіта О. Шляхи активізації інвестиційної діяльності Тернопільського регіону. Матеріали ІV Міжнародної науково – практичної конференції молодих науковців, аспірантів, здобувачів і студентів на тему: «Сучасні проблеми і перспективи розвитку обліку, аналізу та контролю в умовах глобалізації економіки» (секція «Регіональні і глобальні проблеми розвитку економіки», м. Луцьк. Луцький національний технічний університет, 7 грудня 2012 р. Нагороджена дипломом 1 ступеня
{gallery}ck/ed/5{/gallery}
- Цезарук Н. Участь у XV Всеукраїнській науково-практичній конференції «Молодь, освіта, наука, культура і національна самосвідомість в умовах європейської інтеграції» (секція «Світова економіка». Київ, Європейський університет фінансів, 24.04 – 25.04 2012 р. Нагороджена грамотою за 1-е місце.
- Бакса Х. Участь у XV Всеукраїнській науково-практичній конференції «Молодь, освіта, наука, культура і національна самосвідомість в умовах європейської інтеграції» (секція «Світова економіка»). Київ, Європейський університет фінансів, 25.04 – 26.04 2013 р. Нагороджена грамотою за 1-е місце.
- Околіта О. Аналіз негативного попиту на продукт вітчизняного виробництва України. Матеріали XV Всеукраїнської науково-практичної конференції «Молодь, освіта, наука, культура і національна самосвідомість в умовах європейської інтеграції» (секція «Макроекономіка, мікроекономіка»). Київ, Європейський університет фінансів, 25.04 – 26.04.2013р. Нагороджена грамотою за 1-е місце.
- Шкорупа І., Наворинський О. – переможці обласного конкурсу соціальної реклами «Творча молодь – майбутнє України», організатор – кафедра промислового маркетингу ТНТУ (грудень 2014 р.). Нагороджені грамотою у номінації «Кращий відеоролик» за роботу «Звичка як слово, погубить або врятує».
- Бабій В., Ваврик Д. – переможці обласного конкурсу соціальної реклами «Творча молодь – майбутнє України», організатор – кафедра промислового маркетингу ТНТУ (грудень 2014 р.). Нагороджені грамотою у номінації «Кращий відеоролик» за роботу «Дві сторони одного світу».
- Довгань А., Бісовський Н. – переможці обласного конкурсу соціальної реклами «Творча молодь – майбутнє України», організатор конкурсу – кафедра промислового маркетингу ТНТУ (грудень 2016 р.), Нагороджені грамотою за І місце у номінації «Проблема є».
- Нікітюк Ю. – переможець обласного конкурсу соціальної реклами «Творча молодь – майбутнє України», організатор – кафедра промислового маркетингу ТНТУ (грудень 2016 р.), Нагроджений грамотою за І місце у номінації «Молодь за здоровий спосіб життя».
- Дець Ольга, Бессонова Лілія, Школьний Святослав – учасники 14 УСФР, організатори: КНТЕУ, Спілка рекламістів України, ARTERIUM (23 листопада 2018 р.), нагороджені дипломом за ІІ місце у номінації відео-реклама за роботу «Скажімо насиллю «НІ!».
Кожного року студенти беруть участь у науково-практичних конференціях у Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя.
Державний екзамен
На успішну здачу державного екзамену має позитивний вплив хороша підготовчо-організаційна робота з боку деканатів та дирекції коледжу. Директор колежу Калушка В.П., заступник директора Шевчук Я.Д.,голова комісії Ігнатова Н.А., члени циклової комісії економічних дисциплін вітають з початком екзаменів і висловлюють вимоги та побажання щодо проведення екзамену.
{gallery}ck/ed/2020/3{/gallery}
Робота комісії
Викладачами циклової комісії економічних дисциплін поводиться ряд заходів, направлених на підвищення рівня навчання студентів (наукові конференції, тижні економічних дисциплін, пізнавальні екскурсії на підприємства, круглі столи із провідними спеціалістами у галузі виробничого менеджменту і адміністрування). Зокрема, в рамках тижня економічних дисциплін проводяться:
- конкурс відеороликів про спеціальність «Менеджмент»;
- огляд фільму про організацію бізнесу. Вікторина по обговоренню фільму;
- зустріч із «Падре Серж»;
- день студентського самоврядування;
- гра «Хто кмітливіший»;
- захід «Екосумки» (розмалювання, поширення серед людей в супермаркетах в обмін на пластикові пакети, інтерв’ю-пояснення) – відеоролик ECOBAG нижче;
- благодійна ярмарка (відеоролик нижче).
{gallery}ck/ed/2020/4{/gallery}
{source}<iframe width=”100%” height=”400″ src=”https://www.youtube.com/embed/bIkUygqYcRw” frameborder=”0″ allow=”autoplay; encrypted-media” allowfullscreen></iframe>{/source}
{source}<iframe width=”100%” height=”400″ src=”https://www.youtube.com/embed/u3SvkDrs6CM?rel=0″ frameborder=”0″ allow=”autoplay; encrypted-media” allowfullscreen></iframe>{/source}
Викладачі циклової комісії разом із студентами-менеджерами брали участь у проекті «Соціальне таксі», який передбачав залучення громадськості до закупівлі соціального таксі для людей з інвалідністю. Організували флешмоб, ярмарку. Під час презентації соціального таксі біля благодійного фонду “Карітас” студентам вручили подяку за благодійність.
{gallery}ck/ed/2020/5{/gallery}
Екскурсії
Циклова комісія бере участь у виховній роботі навчального закладу. Викладачі циклової комісії постійно ведуть пошук нетрадиційних форм та методів організації не тільки аудиторної, але й позааудиторної роботи студентів для формування професійної майстерності, виховання громадянської позиції. Чітко сплановані керівниками груп та якісно підготовлені заходи допомагають забезпечити належні умови для виявлення і розвитку творчої активності та зацікавленості студентів, сприяють формуванню їх наукового світогляду, поглибленню знань. Зокрема, викладачами зорганізована пізнавальна поїздка на екскурсію у Верховну Раду, телеканал «Рада».
{gallery}ck/ed/2020/6{/gallery}
Наступна екскурсія – Національний банк України, де з нашими студентами був проведений Воркшоп з планування бюджету.
{gallery}ck/ed/2020/7{/gallery}
Проводяться екскурсії на виробничі підприємства:
Львівська кондитерська фірма «Світоч»:
{gallery}ck/ed/2020/8{/gallery}
ПрАТ «Тернопільський молокозавод»
{gallery}ck/ed/2020/9{/gallery}
З метою екологічного виховання молоді, ознайомлення з природно-рекреаційним потенціалом України організовуються поїздки у різні регіони.
{gallery}ck/ed/2020/10{/gallery}