Тиждень студентського самоврядування – два роки досвіду.

Студентський рух – запорука успіху держави, адже саме студенти є творцями нової нації, нового світобачення та прогресивних ідей. Здавна студентство стояло біля витоків основних політичних перетворень у суспільстві. І зараз активна молодь із власним світоглядом та переконаннями прагне не залишатися осторонь і поспішає внести власний вклад у формування та становлення нашої держави.

Як твердить давня мудрість, усе велике починається з малого, і навіть велику подорож завжди розпочинає перший крок… Саме такий крок і було зроблено у знаменному 2011 році, коли у Технічному коледжі вперше було проведено Тиждень студентського самоврядування. Успіх та висока оцінка коледжівською спільнотою цього проекту надихнула Студентську Раду коледжу – основного натхненника даного починання – не зупинятись на досягнутому.

02-06 квітня 2012 року повторно було проведено Тиждень студентського самоврядування під гаслом «Студентське самоврядування – сьогодення, перспективи, здобутки».  Цьогоріч оновлена програма Тижня відзначалася строкатістю та різноплановістю тематики та включала наступні заходи:

02.04.12р.-06.04.12р. – Проведення радіоефірів на тему «Студентське самоврядування: проблеми, перспективи, сподівання».

02.04.12р.-06.04.12р.  – Проведення виховних годин студентами за згодою керівників груп.

02.04.12р.-06.04.12 р.  – Робота лекторської групи коледжу.

02.04.12р.-06.04.12 р. – Проведення спортивних змагань серед студентів коледжу.

02.04.12р.-06.04.12р. – Проведення фотоконкурсу студентських робіт «Краса твоя, Україно».

02.04.12 р. – Відеолекція «І буде син, і буде мати…» (профілактика абортів серед студентської молоді).

04.04.12р. – Проведення Дня студентського самоврядування (проведення навчальних пар студентами).

05. 04. 12р.  – Майстер-клас із квіллінгу.

06.04.2012р.  – Студентська конференція «Проблеми та перспективи студентського самоврядування в Технічному коледжі  ТНТУ ім. І. Пулюя».

06.04.2012р.  Підведення підсумків Тижня студентського самоврядування.

 

Впродовж Тижня студентського самоврядування усі активні студенти отримали змогу відчути себе в ролі  суворих викладачів та керівників груп. На протязі Тижня студенти І –ІІІ курсів отримали виняткову можливість проводити виховні години у групах на посаді керівника-педагога.  У середу – 04.04.2012р. – відбувся День студентського самоврядування – найбільш очікуваний для студентів, оскільки цього дня вони отримали змогу проводити навчальні пари, виконуючи роль викладачів-предметників. Кожен отримав можливість відчути себе педагогом – і оцінки поставити, і за поведінку посварити, і тих, хто запізнився, покарати.

Почесна роль виконувача обов’язків директора Технічного коледжу цього дня перейшла до заступника Голови С.Р. Шуля Юрія, заступника директора з виховної роботи заміняла заступник Голови СР Цезарук Наталія, а заступника директора з навчальної роботи – голова культурно-масової комісії – Гірська Оксана.

Також впродовж Тижня плідно діяла новостворена на базі Прес-центру (голова – Романюк Оксана) та культурно-масової комісії лекторська група, котра проводила ознайомчо-інформативні лекції про роль студентського самоврядування у групах всіх курсів.

Порядок та дисципліну на перервах забезпечували представники військово-патріотичної комісії та комітету «Дисципліна і порядок» у ролі чергових викладачів на чолі з головою військово-патріотичної комісії Іваницьким Дмитром.

Впродовж тижня студентського самоврядування активна молодь не лише отримала зручну нагоду відчути себе у ролі суворих викладачів та поважних представників адміністрації, але й вдало провела час, змагаючись у спортивних уміннях. Військово-патріотична комісія Студентської Ради – один із основних організаторів спортивних заходів – за активної співпраці із комітетом «Дисципліна і порядок» провела багатоетапний турнір між студентами І курсів за наступними категоріями:

Вправи на брусах ( переможці – студенти групи РА – 102)

Змагання з армреслінгу (переможці – студенти групи ОТ – 115)

Вправи з пауерліфтингу та жим лежачи ( у обох категоріях перемогу здобули студенти групи ОКС – 107п).

Звук – неначе биття серця. Він змушує жити, творити, дихати. Особливо, якщо це гарна музика чи змістовне повідомлення.  У Технічному коледжі озвучення здійснюється якісно та повноцінно завдяки роботі членів студентської Радіостудії коледжу та Прес – центру Студентської Ради на чолі із його чарівною натхненницею Романюк Оксаною, чий голос у динаміках щоразу змушує прислухатися –  що нового розповість нам сьогодні юна дикторка?

Впродовж Тижня студентського самоврядування відбувалося систематичне проведення радіоефірів на тему «Студентське самоврядування: проблеми, перспективи, сподівання». В рамках тематичного радіомовлення студенти та працівники коледжу отримали змогу довідатися чимало нового про роботу органів студентського руху не лише в Україні, але й за кордоном та отримати безліч іншої цікавої та корисної інформації про студентський рух загалом.

Фотоконкурс «Краса твоя, Україно» з успіхом відбувся на протязі Тижня студентського самоврядування і став справді неповторною родзинкою цього заходу. Участь у конкурсі взяло понад 20 робіт студентів коледжу на різноманітну тематику. За результатами обговорення вердикт поважного журі конкурсу у складі Цезарук Наталії – заступника голови СР, Романюк Оксани – голови Прес-центру, Гірської Оксани – голови культурно-масової комісії був наступним:

Перше місце виборов Троян Тарас ( РА – 104) , друге місце посів Андрійчук Павло ( ОКС – 212п), третє – єдина представниця прекрасної половини –  Лісовська Анастасія ( ОТ – 115). На переможців чекали призи та грамоти колежу. Особливу увагу привертали до себе також талановиті роботи таких студентів, як: Бальбуза Юрій (РА – 102), Покришка Василь (РА – 302), Русин Богдан ( ТОА – 210п).

Цікавим заходом Тижня студентського самоврядування став майстер-клас із квіллінгу. Квіллінг – відносно молода течія в мистецтві, котра передбачає створення об’ємних квіткових композицій чи орнаментів зі смужок барвистого паперу різних розмірів та фактури. Представляла виставку Лісовська Анастасія  – студентка групи ОТ – 115, майбутній працівник туристичної сфери. Окрім занять з квіллінгу вона ще й активно бере участь у художній самодіяльності, є солісткою хору, членом Студентської ради (культурно-масова комісія). Квіллінгом займається лише рік. Натхненницею для цієї роботи став приклад кращої подруги, котра не лише дала поштовх серйозно займатися творчістю, але й надихнула на перші ідеї у цій сфері. Основним матеріалом для творчих задумів служать публікації на просторах Інтернету. Вони ж є і основним учителем Анастасії. На майстер-класі Настя поділилася із усіма бажаючими своїми вміннями і отримала схвалення глядачів.

Загалом, Тиждень студентського самоврядування отримав високу оцінку та схвалення усієї коледжної спільноти. Хочеться вірити, що він увійде до скарбнички добрих традицій Технічного коледжу.