На базі Технічного коледжу ТНТУ імені Івана Пулюя 24 листопада 2015 року відбулося засідання обласного методоб’єднання викладачів культурології вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації. Науково-практичний семінар було присвячено використанню інноваційних технологій при викладанні культурології.

В роботі засідання брали участь викладачі коледжів, професорсько-викладацький склад Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка (кафедра стародавньої і середньовічної історії).

На першому пленарному засіданні виступила голова обласного методоб’єднання Коневич Ольга Володимирівна з вступним словом і зачепила тему «Формування духовних цінностей студентської молоді як запорука професійного становлення».

Бистрицька Елла Володимирівна, доктор історичних наук, професор кафедри стародавньої та середньовічної історії Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, зосередила увагу усіх присутніх на проблемі впровадження інтерактивних методів як засобу інтенсифікації навчального процесу під час викладання дисциплін гуманітарного циклу. Зі слів професора Бистрицької вдалось зрозуміти, що інтерактивні методи у сучасному викладанні сприяють інтенсифікації навчального процесу, особливо у викладанні гуманітарних дисциплін.

Не менш цікавим був виступ В.М. Кіцака, кандидата історичних наук, доцента кафедри стародавньої та середньовічної історії Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка. У виступі було наголошено про використання матеріалів археологічних експедицій як засобу поглибленого вивчення гуманітарних дисциплін.

З доповіддю на тему: «Краєзнавча та музейна практики як складова культурологічної освіти» виступила О.В. Ятищук, кандидат історичних наук, доцент. У виступі було наголошено на важливості збору краєзнавчих матеріалів для подальшого культурного і національного розвитку української молоді.

Друге пленарне засідання було приурочене до святкування 150-річчя з дня народження Митрополита Андрея Шептицького. Засідання проходило нестандартно з віршами, піснями, присвяченими Митрополиту. Хотілося б виділити віртуальну екскурсію проведену у формі Арт-бука О.М. Лихіцькою про життя та діяльність Андрея Шептицького.

Про паломництво галичан на святу землю на чолі з Андреєм Шептицьким досить цікаво розповіла М.П. Крупа, кандидат філологічних наук, громадська діячка, хранителька раритетної книги « Як то Русь ходила слідами Данила».

На завершення пленарного засідання О.М. Герман, кандидат історичних наук, професор кафедри українознавства і філософії Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя, зачитав під музичний супровід фрагмент з мистецького дійства «Три молитви митрополита».

Нехай цей невеличкий екскурс у минуле, стане великому сподвижнику віри достойним букетом пошани.

Голова обласного методоб’єднання викладачів культурології
ВНЗ І-ІІ р. а. – Коневич Ольга Володимирівна

{gallery}news/2015/2015_12_01/img{/gallery}