Студенти групи ОТП-311 разом з викладачем фізики Кривою Ларисою Петрівною провели виховний захід «Олександр Смакула – гордість української нації». Наш земляк, який понад 40 років прожив за межами України, ні Німеччину, ні Америку, де провів більшу частину свого життя і сформувався, як учений зі світовим іменем, не вважав своєю батьківщиною. Нею завжди була Україна, писав: “Своєї Батьківщини не забув і повік не забуду”.

Олександр Смакула увійшов в історію науки, як один із найвидатніших українських фізиків ХХ ст. Він є гордістю не лише українського народу, а й світової науки. Народився український учений 1900 року в селі Доброводи неподалік від Збаража на Тернопільщині в селянській родині. Навчався в Збаразькій, а пізніше – в Тернопільській гімназії. Закінчив відомий європейський науковий центр в Німеччині – Геттінгенський університет. З 1930 року молодий учений почав працювати у Гайдельберзі в Інституті медичних досліджень керівником оптичної лабораторії, а з 1934 р. – керівником дослідної лабораторії всесвітньо відомої фірми Карла Цайсса в Єні. 

В 1951 р. українського вченого запросили на посаду професора Массачусетського технологічного інституту (МТІ), при якому згодом він заснував і очолив лабораторію фізики кристалів.

Лише кілька років не дожив Олександр Смакула до здобуття Україною незалежності, коли рідна земля змогла відновити історичну справедливість і належно поцінувати заслуги свого геніального сина, згадати того, хто ніс світло правди і науки, та був забутий в «імперії зла».

Єдиний у світі пам’ятник Олександру Смакулі встановлений в його рідному селі Доброводи на Збаражчині.

{gallery}news/2016/2016_04_02/1/pix{/gallery}