{source}

<iframe src=”http://docs.google.com/gview?url=http://tk.te.ua/tk/new/mk/fl/2016.ppt&embedded=true” style=”width:100%; height:550px;” frameborder=”0″></iframe>
{/source}

 

Шана та уклін тобі, Тарасе. Святкуємо 200-річчя з дня народження Кобзаря

Змістовною, творчою була програма святкування 200-річчя  з дня народження Кобзаря, що відбулася на відділенні професійної підготовки.

Розпочалися урочистості 11 березня відкритою просвітницькою годиною «Володар у царстві духу», яку провела з групою САР-15 викладач Стрільчук С.І.

Зачарували поетичним словом учасники інсценізації «Тихий ангел пролетів…», яку підготувала викладач Папушак Т.М. Зворушлива поетична розповідь про сторінки особистого життя Т.Г.Шевченка заставили задуматися над трагізмом життя Кобзаря, його душевними переживаннями.

22 учасники Шевченківських читань (керівник – викладач Ставицька О.В.)  підготували вірші Т.Г.Шевченка та поезії письменників про Кобзаря. Вразило слухачів проникливе прочитання повного тексту поезії Т.Г.Шевченка «І мертвим, і живим…» у виконанні учня групи РА-22 Антонюка В. 14 березня учні групи СПГ-34 та САР-15 відвідали музей-бібліотеку «Літературне Тернопілля» та були учасниками заходу-виставки «А слава – заповідь моя». Із 17-го по 20-те березня був реалізований учнівський проект «Шана та уклін тобі, Тарасе» серед учнів І-ІІІ курсів відділення професійної підготовки, до якого вони готувалися протягом двох місяців у різних номінаціях: читання поезій Т.Г.Шевченка, виготовлення стінгазет, презентацій, плакатів, рефератів, інсценізацій по творах Т.Г.Шевченка та з його життя. 

Кожна група творчо готувалася до огляду-конкурсу. Надзвичайно змістовними, цікавими були виступи груп СТ-13, СПГ-14, ОКН-20, АТО-27, СПГ-34, АТО-37. Учні читали улюблені вірші Кобзаря, робили інсценізації до його творів та сценівки із життя Т.Г.Шевченка, презентували реферати, дослідницькі роботи. Учениця групи АТО-27 Слободян Марія прочитала власну поезію про Т.Г.Шевченка. Члени журі огляду-конкурсу «Не буде з нашої землі руїни…» визначили найкращих, найактивніших учнів, що своєю працею, небайдужістю, творчістю зуміли розкрити у виступах силу, велич, значимість великого Кобзаря.

20 березня відбувся заключний вечір «Шана та уклін тобі, Тарасе». Підготувала та провела його викладач Каптій Н.Т. Це був своєрідний підсумок всього, що відбувалося протягом Шевченківських днів. Вразила всіх статистика: 5678 поетичних рядків поезій Т.Г.Шевченка було прочитано у залі, 758 поетичних рядків різних письменників про Кобзаря, на сцені виступило 72 читці, виготовлено 26 стінгазет та плакатів, 18 презентацій, шість рефератів та дослідницько-пошукових робіт, підготовлено вісім сценівок. За всіма цими цифрами – кропітка робота викладачів-філологів, і, звісно, учнів, які з любов’ю, творчо віднеслись до процесу підготовки та реалізації всіх дійств.

Звісно, нікого не залишили байдужими матеріали про сучасність, про події на Майдані. Адже читаємо, осмислюємо думки, мрії, пророчі рядки Кобзаря через призму сьогодення. Тому рубрика «Читаю Тараса і лячно мені, у кожному слові – сьогоднішні дні», що супроводжувалася відеоматеріалами подій на Майдані, заставили всіх присутніх ще раз осмислити велич, значення Шевченка для нас сьогодні.

Пронизливо звучали слова поезії «Пробач, Тарасе» у виконанні учениці групи СПГ-14 Силюк Олександри. Де ті діти, кого ти вчив, Тарасе, «чужому научатись і свого не цуратись»? Чому зараз українці нехтують твоїми заповітами, перекручують, зневажають рідну солов’їну мову, підкошують калинове коріння?..

Отже, значення постаті, величі духу великого Кобзаря є неоціненним для нас сьогодні. Це та сила, що повинна підтримувати нас, окрилювати, вести вперед, до кращого життя. «Досить було однієї людини, щоб врятувати націю від самознищення», – так промовисто висловився український письменник Остап Вишня про Тараса Шевченка.

Наша Шевченкова Україна, змережана у «Кобзарі», буде процвітати у Європейському колі держав. Це наша перша нота у Незалежній, Соборній, Нероздільній, Демократичній Україні. 

Відкрита просвітницька година «Володар у царстві духу»

{gallery}mk/fl/2016/1{/gallery}

Інсценізація «Тихий ангел пролетів…»

{gallery}mk/fl/2016/2{/gallery}

Шевченківські читання

{gallery}mk/fl/2016/3{/gallery}

Відвідини музею-бібліотеки «Літературне Тернопілля»

{gallery}mk/fl/2016/4{/gallery}

Авторські читання

Цікава зустріч з тернопільською письменницею, журналісткою, фотохудожницею Валентиною Семеняк до Дня української писемності та мови відбулася 8 листопада 2017 року  з групами СПГ-14, 24, 34.

Викладач  Стрільчук  С.І. 

{gallery}mk/fl/2016/5{/gallery}