Вітаємо команду Технічного коледжу – студентів групи РА-404 Визнюка Олександра і Березіцького Івана і керівника команди – викладачаСавчука М.П., яка здобула І місце

на ІV Всеукраїнській олімпіаді з радіоелектроніки серед студентів

 вищих навчальних закладів України І-ІІ рівнів акредитації!

Олімпіада проходила з 21 по 23 травня 2014 р. на базі Вінницького технічного коледжу. Програма олімпіади складалась з чотирьох конкурсів.

В теоретичному конкурсі (комп’ютерне тестування) учасникові потрібно було відповісти на десять тестових завдань з дисциплін: «Радіодеталі та радіокомпоненти», «Основи теорії кіл», «Метрологія та вимірювальна техніка», «Аналогова схемотехніка», «Цифрова схемотехніка».

В конкурсі з конструювання та технології виготовлення  радіоелектронного пристрою завданням кожного учасника було, отримавши електричну принципову схему, комплект радіоелементів і монтажне обладнання, виконати трасування плати на персональному комп’ютері з використанням прикладного програмного забезпечення (LayOut) та виготовити плату з одностороннім монтажем з нанесенням малюнку фоторезистивним методом. Вимоги при виконанні креслення друкованої плати – забезпечення раціонального розміщення елементів один відносно одного з точки зору взаємозв’язків і впливів, врахування естетики та геометричності розміщення елементів, відсутність перемичок, рівномірність розміщення елементів на площині друкованої плати. Після підготовчого етапу з виготовлення друкованої плати учасник виконував монтаж схеми та демонстрував її працездатність.

Правильне трасування електричних з’єднань було метою третього конкурсу – проектування друкованого вузла з використанням САПР, в якому кожна команда отримувала комплект конструкторської документації і працювала на комп’ютері в програмі LayOut.

В конкурсі з технічної творчості кожна команда-учасник презентувала практичну роботу за напрямом «Генератор сигналів» (форма сигналів – синусоїда, прямокутні імпульси, діапазон частот 10 Гц – 10 МГц, вихідна напруга не менше 1В, вихідний опір 600 Ом), обґрунтовувала та демонструвала застосування у навчальному процесі генератора, який був розроблений та виконаний членами команди у навчальному закладі протягом цього навчального року. 

Учасники команди нашого навчального закладу здобули перемогу та призові місця в усіх конкурсах:

  • Визнюк О.: теоретичний конкурс – І місце, проектування друкованого вузла з використанням САПР – І місце;
  • Березюк І.: – конкурс з конструювання та технології виготовлення  радіоелектронного пристрою – ІІ місце;
  • у конкурсі з технічної творчості команда коледжу посіла ІІ місце.

Таким чином, в загальному заліку команда Технічного коледжу стала переможцем цьогорічної Всеукраїнської олімпіади з радіоелектроніки.

Крім участі у конкурсній програмі, учасники олімпіади цікаво та змістовно провели вільний час:

          здійснили екскурсію по місту;

          відвідали Історико-меморіальний комплекс пам’яті жертв фашизму, розміщений за 8 км на північ від Вінниці біля смт. Стрижавка; більш відомий, як ставка Гітлера «Вервольф»;

          відвідали плавучий фонтан Roshen в руслі річки Південний Буг поблизу острова Кемпа, який став одним з символів міста Вінниця та занесений до туристичних путівників по Україні.

{gallery}news/2014/16_06_2014{/gallery}