Писанкарство – давня українська традиція розписувати (розфарбовувати) курячі яйця до Великодня.

День Воскресіння Ісуса Христа – Пасха або Великдень – одне з найбільших християнських свят, що символізує перемогу життя над смертю. Готувалися до свята зазделегідь: білили хату, наводили лад на подвір’ї, справляли обновки, пекли паски, фарбували яйця. Для освячення в церкві складали великодній кошик, в якому обов’язково мали бути паска, сіль, хрін, ковбаса, шинка і, звичайно, писанки. 

У багатьох народів існують прадавні перекази, легенди релігійного змісту про писанки. Освяченим писанкам та крашанкам приписували чудодійну силу. Писанка, яка дарує радість, є символом добра, поваги, достатку в домі. Та найбільше народ вірив у те, що людина, яка потримала в руках крашанку чи писанку не може чинити зло.

З нагоди свята Великодня на відділенні професійної підготовки Технічного коледжу 12 квітня 2016 року було проведено майстер-клас з писанкарства в музеї «Просвіта» з учнями груп АТО-17, АТО-27. 

Секретами виготовлення писанки поділився народний майстер України з писанкарства, керівник гуртка писанкарства обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді Осадца Я. В., якого запросили викладач Стрільчук С. І., майстер виробничого навчання Мартинюк О. Д. 

З 14 квітня 2016 року на відділенні професійної підготовки Технічного коледжу розпочалася акція «Виготови Великодню писанку», яку проводять викладачі Стрільчук С. І., Довбуш О. В., майстер виробничого навчання Мартинюк О. Д. Виготовленими писанками буде прикрашено коледж.

{gallery}news/2016/2016_04_20/2{/gallery}