День французької мови, як і дні інших мов Організації об’єднаних націй, відзначається знедавна— всього лише з 2010 року. Ініціатором введення нового свята став департамент ООН зі зв’язків з громадськістю. Датою вшанування французької мови було вибрано 20 березня, коли відзначається Міжнародний день Франкофонії. Франкофонія — це міжнародна організація співпраці франкомовних країн світу, що об’єднує 56 держав.

Саме з нагоди даного свята, за ініціативи Захарків Ірини Мирославівни (викладача французької мови Технічного коледжу), 20.03.2015 року в Тернопільській загальноосвітній школі №11 провели турнір із інтелектуальної гри «Брейн-ринг». Цікавинкою стало те, що представниками команд-супротивників були студенти із Синегалу та Демократичної республіки Конго, які навчаються у Технічному коледжі ТНТУ ім.Івана Пулюя, та учні одинадцятого класу Тернопільської школи №11.

Перш ніж розпочати гру, всі присутні учасники та запрошені гості виконали разом гімн України, Франції, Синегалу та Демаократичної Республіки Конго.

Турнір проходив у декілька етапів, на кожному з яких студенти коледжу презентували Україну на українській мові, а учні школи №11 на французькій мові розповідали про Францію. Змагання було поділено на п’ять турів : перший тур на тему «Презентуй країну», другий тур – «Розкажи про місто в якому живеш», третій тур – «Прояви свій талант», четвертий тур перевірка на писемність та п’ятий тур перевірка на володіння тонкощами мовлення.

Потрібно відзначити те, що іноземні студенти за такий короткий термін з листопада 2014 року по березень 2015 року на належному рівні освоїли тонкощі української мови та на високому рівні продемонстрували свої знання про Україну.

{gallery}news/2015/2015_03_23{/gallery}