28 вересня 2016 року студенти І-ІІ курсів відділення молодших спеціалістів коледжу та викладачі циклової комісії філологічних дисциплін Т. В. Бойчук, О. В. Літвінюк й І. В. Оніщук вшанували Івана Франка на його батьківщині – у селі Нагуєвичі Дрогобицького району Львівської області, що розкинулося в мальовничому передгір’ї Карпат.

Насамперед підлітки та їх наставники відвідали садибу батьків письменника й  музей І. Франка, дізналися багато цікавого про дитячі і юнацькі роки Івана, його радощі та гіркоту раннього сирітства; про становлення Каменяра як письменника й громадсько-політичного діяча, філософа; побачили прижиттєві видання творів митця та сучасні, перекладені понад тридцятьма мовами й зібрані з різних куточків світу. Потім екскурсанти ознайомились із скульптурною композицією “І. Франко і світова література”. Пізнавальною була й прогулянка лісовою алеєю по художньо-меморіальному комплексу “Стежка Івана Франка”, уздовж якої розміщені дерев’яні скульптури персонажів творів письменника.

Далі тернополян гостинно вітав Дрогобич – місто мужніння майбутнього генія. Тут він навчався в нормальній школі та гімназії, набирався життєвої мудрості, гартував характер, шукав свій шлях у літературі. Мандрівка залитими сонцем вулицями стародавнього містечка й усвідомлення, що колись ними ходив Іван Франко, справила на всіх незабутнє враження.

 {gallery}news/2016/2016_11_18/1{/gallery}