Спеціальність 274 “Автомобільний транспорт” (Спеціалізація “Обслуговування та ремонт автомобілів і двигунів”).
Галузь знань 27 «Транспорт».
Випускники коледжу, підготовлені згідно навчального плану (галузь знань 27 «Транспорт»), можуть займати посади нижчої ланки керівного персоналу у підприємствах різної форми власності, які здійснюють діяльність за напрямками:
- оптова і роздрібна торгівля, торгівля транспортними засобами, послуги з ремонту;
- технічне обслуговування та ремонт автомобілів;
- виробництво автомобілів;
- виробництво автомобільного транспорту;
- капітальний ремонт вантажних, легкових автомобілів та автобусів;
- виробництво устаткування для автомобілів.
Фахівець здатний виконувати професійну роботу згідно з Національним класифікатором України і може займати первинні посади: механік, механік з ремонту транспорту, технік-конструктор (механіка), технік-технолог (механіка), механік виробництва, механік автомобільної колони (гаража).
Навчаючись у нас, ви оволодієте знаннями, навиками в області теорій, конструкцій, ремонту, технічного обслуговування автомобілів і навчитесь використовувати свій творчий підхід у вирішенні наукових і практичних завдань, успішно керувати сучасним складним автомобільним господарством.
Кваліфікація 3115 “Механік” дозволяє:
- проводити аналіз та оцінку автомобільного підприємства;
- брати участь у розробці стратегії і тактики підприємства з використанням сучасних методів та принципів управління автомобільним господарством;
- впроваджувати сучасні методи ремонту автомобілів, двигунів і технічного обслуговування, наукову організацію праці на дільниці, механізацію та автоматизацію трудомістких процесів та ручних робіт, забезпечити завантаження та правильне використання обладнання;
- проводити облік рухомого складу агрегатів, автомобільних шин, паливо-мастильних матеріалів;
оперативно планувати роботу ремонтної дільниці;
- контролювати та чітко виконувати проведення контрольно-діагностичних оглядів;
- аналізувати причини завчасного повернення автомобілів з лінії, причини передчасного виходу з ладу шин, перевитрат паливо-мастильних матеріалів;
- забезпечувати щоденно якість і кількість автомобілів на лінії, постійно контролювати правильність технічної експлуатації автомобілів.
Для проведення занять циклів природничо-наукової та професійно-практичної підготовки обладнано:
– дев’ять спеціалізованих кабінетів, оснащених персональними комп’ютерами, широкоформатними моніторами та мультимедійними проекторами;
– чотири лабораторії:
– три майстерні – слюсарно-механічна, механічна та верстатна;
– навчальна станція технічного обслуговування – лабораторія діагностики автомобільного транспорту, технічних оглядів і профілактичного ремонту.
Навчальні практики організовуються на базі навчальних майстерень коледжу, а також в умовах провідних діючих автотранспортних та авторемонтних підприємств міста та області.
Організація навчального процесу передбачає паралельне навчання для отримання посвідчення водія категорії «В» і «С1», а також робітничої професії «Слюсар з ремонту автомобілів».
Завершальним етапом навчання є розробка кваліфікованих дипломних проектів, частина з яких має науково-прикладний характер.