×

Попередження

JFolder::files: Шлях не є текою. Шлях: /srv/www/wwwtkteua/public_html/en/tk/new/professions/guverner
×

Повідомлення

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: tk/new/professions/guverner

Професія «Гувернер. Соціальний робітник».

Якщо Ви – розумна, цікава, комунікабельна людина з оптимістичними поглядами на життя, якщо у Вас добре,  співчутливе серце і Ви вмієте аналізувати людські стосунки, прагнете бути корисним іншим  людям, то професія «Гувернер. Соціальний робітник» саме для Вас.

Зі змінами у суспільстві змінилися умови і рівень життя, підвищилась роль жінок у виробничому, культурному і політичному житті суспільства. З’явилась необхідність у визнанні й поширенні професії «Гувернер. Соціальний робітник».

Ця професія належить до професій типу «Людина – людина». Виникла  вона у зв’язку з доцільністю індивідуального домашнього навчання та виховання дітей дошкільного і молодшого шкільного віку, а також допомоги людям похилого віку і непрацездатним громадянам.

Гувернер – професія нелегка і дуже відповідальна. Гувернер забезпечує догляд, оздоровлення, режимні процеси дитини, вивчення і всебічний розвиток її особистості. Також задовольняє інтелектуальні та емоційні потреби дитини, готує її до виконання необхідних соціальних ролей (зокрема, до навчання у школі), використовуючи ефективні методи, засоби і форми роботи. Гувернер надає кваліфіковану допомогу під час підготовки дитини до навчання у школі, в період адаптації до нового шкільного режиму або допомагає учням, які відстають у навчанні. Свою специфіку має і робота гувернера з навчання дітей іноземних мов, музики, танцям, образотворчому мистецтву.

У процесі навчання та виховання гувернер  розвиває здібності дитини, формує навики самостійної роботи, забезпечує загальнокультурний розвиток дитини, спостерігає,  як розвиваються діти й обговорює з батьками проблеми їх розвитку, займається корекцією поведінки дітей, їх звичок.

Соціальний робітник – цілитель, рятівник людських душ, який присвячує себе справі допомоги іншим.Професія вимагає глибоких знань вікової та соціальної психології, педагогіки, соціології, правознавства, економіки, домоведення, основ медичних знань, професійної етики.

Професія пред’являє специфічні вимоги:

·   гувернер навчає дітей рахувати, читати, писати, організовує для них ігри, розповідає казки, цікаві історії, тому він повинен бути зібраним, організованим, терплячим;

·   гувернер, соціальний робітник повинен бути комунікабельною, широко освіченою, ерудованою людиною, бути здатним до співпереживання;

·   гувернер, соціальний робітник повинен мати гарні манери, високий рівень загального інтелекту, широкий кругозір, ерудицію, хорошу координацію рухів;

·   гувернер, соціальний робітник повинен бути емоційно врівноваженою, бажано жвавою людиною із сильним характером,  спостережливою, з високими показниками пам’яті, вмінням переключати і розподіляти увагу, мати розвинене наочно-образне і абстрактно-логічне мислення.

Важливо бути охайним, пунктуальним, приємним у спілкуванні, доброзичливим, готовим прийти на допомогу іншій людині, добрим, привітним і уважним.

Набуті в нашому навчальному закладі  професійні знання, вміння і навички можна використати, працюючи:

  • соціальним робітником в органах соціального захисту та підтримки населення; відділеннях і центрах соціальних служб у справах сім’ї, дітей та молоді; установах системи соціального забезпечення, громадських організаціях, закладах дозвілля, клубах за місцем проживання;
  • гувернером у сім’ї, в дитячих навчальних  закладах.

 

У  підготовці фахівців за професією «Гувернер. Соціальний робітник» беруть  участь викладачі і майстри виробничого навчання високої кваліфікації, які мають великий досвід педагогічної та практичної роботи. Набуті знання і вміння, поглиблене вивчення іноземних мов та робота з персональним комп’ютером  допоможуть не тільки у вашій професійній діяльності, але й в особистому зростанні.

{gallery}professions/guverner{/gallery}