×

Попередження

JFolder::files: Шлях не є текою. Шлях: /srv/www/wwwtkteua/public_html/en/tk/new/professions/slyusar_elektrozvaryuvalnyk
×

Повідомлення

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: tk/new/professions/slyusar_elektrozvaryuvalnyk

Професія «Слюсар з ремонту автомобілів. Електрогазозварник».                                                      

Сьогодні на дорогах нашої області зявляється все більше різноманітних  автомобілів, які потребують якісного технічного обслуговування та ремонту. Під час ремонтних робіт є необхідність виконання  й зварювальних операцій. Тому все частіше виникає потреба у кваліфікованих робітниках універсального типу, які могли б ремонтувати не тільки  вузли та системи двигуна, трансмісії ходової частини, але й кузов, де виконується багато зварювальних робіт.

Професія «Слюсар з ремонту автомобілів. Електрогазозварник» –одна з важливих, адже, якими б досконалими не були інструменти, завжди буде потрібна людина з «розумними руками».

Предметом праці слюсаря з ремонту автомобілів є автомобіль, його агрегати, системи, механізми, окремі прилади, а також їх частини і деталі.

Слюсар з ремонту автомобілів повинен добре знати:

· будову, технічні характеристики і правила експлуатації автомобілів, механізмів, приладів та спеціального обладнання;

·  можливі несправності та способи їх усунення;

·  правила та періодичність виконання робіт з технічного обслуговування та ремонту автомобілів.

 

Високий рівень підготовки слюсаря з ремонту автомобілів дозволяє проводити технічне обслуговування автомобілів, ремонт і регулювальні роботи механізмів та систем двигунів, рульового керування, силової передачі, ходової частини, підйомного механізму, гальмівної системи, а також додаткового обладнання автомобілів.

Під час навчання учні  вивчають слюсарну справу, будову автомобілів, технічне обслуговування та ремонт автомобілів, технічне креслення, будову та принцип дії електрогазозварювального обладнання, технологію виконання зварювальних робіт. А також  ознайомлюються  з новітніми технологіями, методами, способами  проведення ремонтних, профілактичних та ремонтно-регулювальних робіт, матеріалами, інструментами і обладнанням, яке використовується.

Зварювання – це технологічний процес з’єднання матеріалів, з допомогою якого  одержують вироби з металів і неметалевих матеріалів, виконують операції складання деталей в окремі вузли і конструкції. Професія „Електрогазозварник” увійшла у першу п’ятірку професій, які користуються найбільшим попитом на сучасному ринку праці. Це й не дивно, адже у час швидкого зростання будівельної галузі саме в електрогазозварниках виникає найгостріша потреба. У машинобудуванні майстри зварювальної справи теж у великій ціні.

Ці фахівці потрібні як на великих підприємствах –   фабриках і заводах, так і в малих господарствах –  в авторемонтних майстернях та на станціях технічного обслуговування. Важко знайти галузь в народному господарстві, в якій можна обійтися без електрогазозварника.Кваліфікований зварник ніколи не залишиться без роботи.

В Україні невпинно зростає потреба кваліфікованих робітників для виконання  зварювальних робіт. Зварювання та споріднені технології інтенсивно розвиваються, оскільки вони являються ключовими для провідних галузей сучасної промисловості.

Електрогазозварник повинен знати:

·   будову і принцип дії зварювального обладнання;

·   маркування електродів та правила їх підбору;

·   технологію зварювальних робіт;

·   причини дефектів зварних швів та з‘єднань і способи їх усунення;

·   марки металів та сплавів.

Електрогазозварник повинен уміти:

·   виконувати ручне дугове зварювання покритими електродами, механізоване  дугове зварювання в захисних газах, газове зварювання, дугове та газове різання металів;

·   наплавляти метали;

·   читати креслення деталей, вузлів і конструкцій.

Виробниче навчання та  виробничу практику учні проходять в майстернях коледжу та в майстернях автотранспортних підприємств, а також на станціях технічного обслуговування.

Майстерні коледжу укомплектовані сучасним високопродуктивним обладнанням, автомобільними агрегатами, вузлами, пристосуваннями, контрольно-вимірювальними приладами, стендами, що дає можливість учням вивчати будову того чи іншого автомобільного агрегату і набувати практичних навичок проведення технічного обслуговування і ремонту, а також здійснення регулювальних робіт різних типів і марок автомобілів, зварювати конструкції з металів та сплавів, заварювати дефекти деталей машин та механізмів, проводити контроль якості зварених з’єднань та виробів.

Потреба у робітниках професії «Слюсар з ремонту автомобілів. Електрогазозварник» постійна і має тенденцію до зростання. У переважній більшості регіонів України  автотранспортні та невеликі приватні підприємства потребують кваліфікованих робітників нового типу, які повинні мати широкий професійний кругозір та майстерність з глибоким знанням політехнічних основ сучасного виробництва, здатність швидко освоювати новітні технології. Саме таким вимогам відповідає професія « Слюсар з ремонту автомобіля. Електрогазозварник», яка забезпечує  ступеневу освіту у коледжі. Випускники даної  професії продовжують навчання за в коледжі за скороченими термінами за освітньо-кваліфікаційним рівнем  «молодший спеціаліст».

 

Протягом навчання на відділенні професійної підготовки паралельно з обраною основною професією  учні можуть здобути права водія категорій «В» та «В», «С».

{gallery}professions/slyusar_elektrozvaryuvalnyk{/gallery}